اعلام جزئیات برگزاری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشكی

اعلام جزئیات برگزاری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشكی

دانلود عکس: سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در حیطه های استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت، کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم، آموزش پزشکی و مطالعات میان رشته­ ای علوم انسانی و سلامت انجام می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دبیرخانه استعدادهای درخشان و امور نخبگان وزارت بهداشت شرایط شرکت کنندگان سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور را اعلام نمود و بر این اساس، تمام دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ­ای دانشگاه ها/ دانشکده ­های علوم پزشکی سراسر کشور شاغل به تحصیل و یا دانش ‏آموختگانی که تا تاریخ برگزاری نخستین آزمون از مجموعه آزمون‏ های کشوری المپیاد در هر دوره کمتر از شش ماه از فارغ‏ التحصیلی آنها گذشته باشد، می‏ توانند بدون در نظر گرفتن معدل کل و سال تحصیل در المپیاد شرکت نمایند.
در حیطه «مطالعات میان رشته ای علوم انسانی و سلامت» و حیطه «کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم» علاوه بر دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری عمومی؛ دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی (Ph.D) و دستیاران (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) هم می توانند در المپیاد شرکت نمایند.
مسئولیت انتخاب و معرفی دانشجویان شرکت کننده در هر حیطه بر عهده دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی معرفی کننده است و در صورت مغایرت با مقررات المپیاد، کمیته فنی موضوع را بررسی و تصمیم گیری می­ کند و حکم این کمیته بعد از کسب مدال و رتبه نیز قابل اجرا می باشد. همین طور هر فردی که رتبه یک را در مرحله انفرادی در هر حیطه کسب کند نمی­ تواند مجدداً در همان حیطه شرکت نماید. شرکت در یک حیطه و کسب رتبه در آن منعی جهت شرکت در سایر حیطه­ ها در دوره ­های بعدی المپیاد نیست.
در این دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در هر حیطه یک موضوع مطرح می شود و بر این اساس، در حیطه استدلال بالینی مساله «دروس اصلی پزشکی (داخلی، کودکان، زنان و جراحی)»، در حیطه تفکر علمی در علوم پایه مساله «مدیریت وزن/ چاقی (Weight Management/ Obesity)»، در حیطه مدیریت نظام سلامت موضوع «تقویت نظام PHC برای ارتقاء پاسخگویی اجتماعی در وضعیت اضطرار»، در حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم مساله «تاب آوری کسب و کارهای دانش بنیان»، در حیطه آموزش پزشکی مساله «آموزش مجازی» و در حیطه مطالعات میان رشته­ ای علوم انسانی و سلامت مساله «هوش مصنوعی» مطرح گردیده است.
به گزارش مفدا، آزمون درون دانشگاهی سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار می گردد و بعد از برگزاری مراحل دانشگاهی و ملی، آزمون مرحله دوم (انفرادی و گروهی) در شهریور ۱۴۰۰ برگزار می شود.
منبع:

1399/11/06
14:48:57
0.0 / 5
1047
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانلود عکس