معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خبر داد

رشد درصد اشتغال فارغ التحصیلان ارشد و دكتری

رشد درصد اشتغال فارغ التحصیلان ارشد و دكتری

به گزارش دانلود عکس معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رشد درصد اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اطلاع داد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر رحیمی با اشاره به اینکه ایجاد نظام اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به ذینفعان در ارتباط با وضعیت اشتغال هر یک از رشته های دانشگاهی به منظور شفاف سازی و آگاهی بخشی و همینطور رصد آمار و اطلاعات در مورد رشته های آموزشی می تواند در کاهش نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی مؤثر باشد، اظهار داشت: بدین منظور پایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی از سال ۱۳۹۷ در معاونت پژوهش و فناوری شروع شد. بهره برداری از نتایج حاصله و تدوین برنامه های مورد نیاز هر دانشگاه برای بهبود شرایط اشتغال دانش آموختگان، استفاده مؤثر از شبکه دانش آموختگان جهت بهبود همکاری ‎های دانشگاه با جامعه و صنعت و همینطور ایجاد فرصت های شغلی و کارورزی برای دانشجویان از اهداف این برنامه است.

به گفته وی، در این برنامه دانشگاه ها به صورت مستقل از راه برقراری ارتباط با فارغ التحصیلان به پایش وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه خود می پردازند که این امر باعث رابطه بیشتر دانشگاه با جامعه دانش آموختگان خواهد بود. بررسی این اطلاعات تصویری شفاف از وضعیت اشتغال دانش آموختگان عرضه می کند که می تواند به صورت مؤثر مورد استفاده نهاد آموزش عالی و کلیه دانشگاه ها قرار گیرد و بر این اساس افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی را باعث شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، کتاب پایش وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور هم از جانب دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به چاپ رسیده است که علاقه مندان برای دریافت آن می توانند به لینک زیر رجوع کنند.

کتاب پایش وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور
1399/11/06
18:28:05
0.0 / 5
1096
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانلود عکس