در یك وبینار تخصصی بررسی می شود

موزه های دانشگاهی در زمان كووید-19

موزه های دانشگاهی در زمان كووید-19

در نشستی با عنوان ˮموزه های دانشگاهی در زمان کووید-۱۹ˮ به میزبانی موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، این مورد بررسی می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، ششمین نشست تخصصی موزه های دانشگاهی کشور با عنوان «موزه های دانشگاهی در زمان کووید- ۱۹» به صورت مجازی و آنلاین با میزبانی موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه ۸ بهمن ماه از ساعت ۱۰: ۳۰ الی ۱۳: ۳۰ در بستر وبینار برگزار می گردد.
این نشست که به علت شیوع کرونا به صورت مجازی و با حضور نمایندگان موزه های دانشگاهی برگزار می شود، طبق برنامه زمانبندی از ساعت ۱۰: ۳۰ با سخنرانی دکتر سیف اله جلیلی، دبیر شورای موزه های دانشگاهی و رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران در مورد معرفی برنامه های نشست و همکاری در گسترش فعالیتهای موزه های دانشگاهی و تشکیل دبیرخانه و جلسات و همینطور گزارش فعالیتهای شورای موزه های دانشگاهی و موزه علوم و فناوری در زمان بحران همه گیری کرونا شروع می شود.
در ادامه دکتر مهدی کشمیری به نمایندگی از دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، در مورد «اهمیت حفظ مجموعه های علمی در مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه ها، دانشگاه و موزه ها» سخنرانی می کند. میر سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران هم در زمینه «تعاریف موزه ها و نقش موزه های دانشگاهی در آموزش مجازی در دوران پس از کرونا» صحبت خواهد نمود.
دکتر حجت اله ایوبی، رئیس کمیسیون ملی یونسکو ایران هم در این جلسه با مبحث «فعالیت های کمیسیون ملی یونسکو در مواجهه با کووید۱۹» سخنرانی می کند. دکتر اکرم قدیمی، عضو هیئت علمی مرکز سیاست های علمی کشور و رئیس کرسی یونسکو در ترویج علم، با مبحث «اهمیت ترویج علم در کاهش شبه علم در دوران کووید ۱۹» سخنران بعدی این نشست خواهد بود.
در ادامه نشست، نمایندگان موزه های دانشگاهی کشور به طرح مسائل، مشکلات و نیازهای موزه های دانشگاهی، تجربیات موفق موزه های دانشگاهی در تأسیس و راه اندازی، توسعه و فعالیتهای موزه و تجربیات موزه های دانشگاهی ایران در دوران کرونا خواهند پرداخت.
در بخش دوم نشست دکتر احمد پاکتچی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، با مبحث «کووید ۱۹ و کارکرد موزه دانشگاهی در بازه گذشته نزدیک»، دکتر فاطمه جان احمدی، معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با مبحث «اقدامات، استراتژی های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در بحران کرونا»، دکتر سلمان ساکت، عضو هیئت اجرایی شورای موزه های دانشگاهی کشور با مبحث «گزارش اهداف شورای موزه های دانشگاهی» و فرزانه وحید یگانه، کارشناس ارشد مطالعات موزه دانشگاه University College London با مبحث « استفاده از فناوری های دیجیتال در موزه ها برای کنش عادلانه» سخنرانی خواهند کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، علاقه مندان می توانند با رفتن به لینک وبینار به آدرس https: //www.skyroom.online/ch/zagros۲۰۰۲m/universitymuseums به صورت میهمان در این جلسه شرکت نمایند.
منبع:

1399/11/07
13:13:54
0.0 / 5
1209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانلود عکس