سرپرست دفتر مشاوره سازمان امور دانشجویان خبر داد

سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان تصویب گردید

سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان تصویب گردید

به گزارش دانلود عکس سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: محور فعالیت مراکز مشاوره در سال آتی برپایه این سند خواهد بود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا؛ دکتر مجید صفاری نیا در شصت و هفتمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کسانی که به کرونا مبتلا می شوند تا چندین ماه بعد از آن گرفتار نتایج روانی کرونا هستند و باید خدمات روان شناسی دریافت نمایند که در دانشگاهها این وظیفه برعهده مراکز مشاوره است.
وی ضمن اشاره به اینکه بعضی از دانشجویان بر اثر کرونا اعضای خانواده خودرا از دست داده اند اظهار داشت: مراکز مشاوره باید سبک های مقابله به سوگ و فقدان را به این دانشجویان آموزش دهند.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن اشاره به اینکه در روزهای کرونا باید رابطه استادان، دانشجویان و کارکنان با یکدیگر در شرایط همدلانه باشد اظهار داشت: از راه انتشار ویژه نامه مهر استاد تلاش می نماییم رابطه خوب استادان و دانشجویان را ترویج نماییم.
دکتر صفاری نیا، واکنش به محیط اطراف و اثرگذاری در آن، عرضه خدمات جامع سلامت روان به دانشجویان و ارتقای سطح سلامت روانشناختی دانشجویان را سه هدف مراکز مشاوره دانشگاهها بر شمرد و تصریح کرد: مراکز باید در جهت اجرای برنامه های خود و ارتقای سطح سلامت روان دانشجویان بدنیال جذب حمایت مالی نهادهای استانی و کشوری باشند.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه حفظ نشاط دانشجویان در ذات خود ارتقای سرمایه انسانی جامعه است، پیشگیری از صدمه های روانی و اجتماعی در این قشر هم به نفع کل جامعه است بنابراین نهادهایی مانند استانداری ها، ادارات بهزیستی، وزارا رفاه، وزارت ورزش و... باید بخشی از بودجه های پیشگیری خویش را به دانشگاهها اختصاص دهند.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی با ابراز امیدواری به تصویب سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان اظهار داشت: محور فعالیت مراکز مشاوره دانشگاه ها در سال آتی برپایه این سند خواهد بود.
منبع:

1399/11/14
22:37:36
0.0 / 5
1184
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس