با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت؛

اولین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی گردید

اولین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی گردید

یک شرکت استرالیایی از اولین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که ازراه دور کنترل می شود و امسال در مسابقات شرکت می کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر به نقل دیلی میل، اولین خودروی پرنده مسابقه ای با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت رونمایی شده و مقرر است در یک رویداد جدید امسال شرکت نماید.
طبق بیانیه شرکت «آلادا آئروناتیکز» خودروی پرنده مذکور «ایر اسپیدر» (Airspeeder) به وسیله یک اپراتور ازراه دور کنترل می شود و قادر می باشد بطور عمودی از روی زمین بلند شود و فرود بیاید. قدرت موتور آن نیز ۹۶ کیلووات و وزن آن بدون خلبان ۱۰۰ کیلوگرم است.
در اولین مجموعه مسابقات جهانی، این وسیله نقلیه ازراه دور کنترل می شود که در حقیقت یک بستر آزمایشی برای مجموعه مسابقات سرنشین داری است که در ۲۰۲۲ میلادی برگزار می شود.
شرکت سازنده خودروی پرنده مسابقه ای در جنوب استرالیا قرار دارد و بیش از ۳ سال صرف توسعه آن کرده است. مقرر است در اولین مرحله مسابقات که سال جاری برگزار می شود، ۱۰ خودروی پرنده یکسان شرکت نمایند.
ایر اسپیدر شامل فناوری های مختلفی است که تا حالا در هیچیک از خودرو های برقی پرنده دیده نشده است. این فناوری ها عبارتند از لیدار، سیستم های رادار اجتناب از برخورد که یک میدان نیرومجازی دور وسیله نقلیه پرنده به وجود می آورد. علاوه بر آن چارچوب خودرو نیز از فیبرکربنی است که محکم، سخت و سبک است.
قبل از شروع مسابقات بین المللی در امسال، خودرو های پرنده مذکور آزمایش می شوند.

1399/11/18
10:35:55
0.0 / 5
1167
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس