رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد

عرضه وام خرید تجهیزات الكترونیكی به دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی

عرضه وام خرید تجهیزات الكترونیكی به دانشجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی

به گزارش دانلود عکس رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از عرضه وام خرید تجهیزات الکترونیکی همچون لپ تاپ برای دانشجویان اطلاع داد و اظهار داشت: در حال انعقاد تفاهم نامه ای با یکی از بانک ها هستیم تا به دانشجویانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی در کشور قرار دارند تا سقف ۱۵ میلیون تومان به شرط خرید وسیله، وام داده شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در نشست فعالان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تعداد ۱۰۰ وام ضروری به تعداد وام های قول داده شده اضافه خواهد شد، اظهار داشت: عرضه وام دستیاری به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بدون اولویت خواهد بود، بر این اساس هر تعداد تقاضا در مورد وام دستیاری از جانب دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اعلام گردد، مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام دستیاری را امسال دریافت خواهد نمود.
وی ضمن اشاره به افزایش میزان وام دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، تصریح کرد: پیشبینی های انجام شده در مورد میزان وام دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بر مبنای اعلام مسؤولان دانشگاه مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان بوده است که این مبلغ را به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش خواهیم داد، بر این اساس هیچ دانشجویی در نوبت وام نخواهد ماند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت همینطور ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد را از اولویت اصلی دانشجویان این دانشگاه دانست و اظهار داشت: بر مبنای شرایط موجود باید تمام تلاش خویش را انجام دهیم تا وام بانکی را جهت ساخت و تکمیل این خوابگاه تهیه نماییم چونکه امکان دارد در سالهای آینده این شرایط وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه تهیه خوابگاه متاهلی و نگهداری و تجهیز این نوع خوابگاه کار سختی است به افزایش وام ودیعه مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: دانشجویان متأهل این اطمینان را داشته باشید که دانشگاه آنها را تنها نخواهیم گذاشت و وام ودیعه مسکن در این دانشگاه را در حد سقف استان تهیه خواهیم کرد.
رحیمی با توضیح الگویی که به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه وام ودیعه مسکن دانشجویان دستیاری‏ پرداخت می شود، اظهار داشت: بر طبق این الگو، مبلغی را دانشگاه و به همان میزان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اختصاص می دهد و از این محل به دانشجوی متأهلی که دانشگاه معرفی خواهد نمود وام داده خواهد شد. در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این چند سال که این تفاهم نامه بسته شده است مشکل خوابگاه متاهلی را رفع کرده است و این پول به صورت شناور در حال چرخش است.
به گزارش مفدا؛ وی از عرضه تجهیزات مورد نیاز در اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اطلاع داد و بیان نمود: البته این تجهیزات مصرفی نخواهد بود و دغدغه ما این است که اردوهای جهادی زیر نظر دانشگاه برگزار گردد. در مورد تجهیز خوابگاه هم از محل ردیف تأمین و تجهیز خوابگاه کمک های لازم را خواهیم کرد البته تشخیص اینکه این مبلغ در کجا باید هزینه شود با مسؤولان دانشگاه است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از عرضه وام خرید تجهیزات الکترونیک همچون لپ تاپ برای دانشجویان تا سقف ۱۵ میلیون تومان اطلاع داد و اظهار داشت: در حال عقد تفاهم نامه ای با یکی از بانکهای کشور جهت اعطای وام خرید تجهیزات مورد نیاز دانشجویان نظیر لپ تاپ هستیم تا به دانشجویانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی در کشور قرار دارند تا سقف ۱۵ میلیون تومان به شرط خرید وسیله وام داده شود.
رحیمی اضافه کرد: اقساط وام فوق را تماما صندوق رفاه دانشجویی پرداخت خواهد نمود و دانشجو مبلغی را پرداخت نمی کند و بعد از فراغت از تحصیل وام از جانب دانشجو بازپرداخت خواهد شد.
منبع:

1399/11/20
22:16:03
0.0 / 5
1170
تگهای خبر: خرید , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس