در جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران؛

سمپوزیوم سبك زندگی سالم و سلامت الكترونیك

سمپوزیوم سبك زندگی سالم و سلامت الكترونیك

جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران سمپوزیوم سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک را با هدف استفاده از تکنولوژی های جدید در ارتقا سبک زندگی برگزار می نماید.به گزارش دانلود عکس به نقل از جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر منیژه سلیمانی فر دبیر علمی نخستین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» اظهار داشت: این سمپوزیوم ۳۰ بهمن ماه با هدف آگاه سازی متخصصان و سیاستگزاران سلامت از کاربردهای تکنولوژی های جدید در جهت ارتقا سبک زندگی انجام می شود.
سلیمانی فر اضافه کرد: بعد از برگزاری افتتاحیه، سمپوزیوم با حضور متخصصان و سیاستگزاران حوزه بهداشت و سلامت در چهار بعد سبک زندگی سالم «سلامت جسمانی، تغذیه سالم، سلامت روان و سو مصرف مواد و دخانیات» در قالب دو پنل «سلامت جسمانی – سلامت الکترونیک» و «سلامت روان – سلامت الکترونیک» دنبال خواهد شد.
عضو هیئت علمی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران سبک زندگی سالم را مجموعه ای از انتخاب های افراد، متناسب با موقعیت های زندگی دانست و افزود: این انتخاب ها بر روی رفتارهای در رابطه با سلامت تأثیرگذار است. مطالعه سبک زندگی سلامت محور به بررسی الگوهای جمعی رفتارهایی می پردازد که سلامت افراد را در معرض خطر قرار می دهد.
استادیار فیزیوتراپی گروه پژوهشی سبک زندگی و مدیریت سلامت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران اظهار داشت: بنا بر گزارش سازمان جهانی بهداشت ۷۰ تا ۸۰ درصد از میرایی های کشورهای توسعه یافته و ۴۰ تا ۵۰ درصد از میرایی های کشورهای در حال توسعه به سبب بیماریهای در رابطه با سبک زندگی است.
سلیمانی فر اضافه کرد: سازمان جهانی بهداشت معتقد می باشد بوسیله اصلاح سبک زندگی می توان با خیلی از عوامل خطرساز مقابله نمود بدین جهت در سال ۲۰۱۸ سازمان بهداشت جهانی شعار «سلامت برای همه: پوشش همگانی سلامت برای همه، در هر مکان» را انتخاب نمود.
دبیر علمی نخستین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» جهاد دانشگاهی را یک نهاد پیشرو در زمینه‌ی طرح و تدوین راهکارهای ارتقا سلامت جامعه دانست و اضافه کرد: هدف از این سمپوزیوم ایجاد فرصتی مناسب برای هم اندیشی فعالان و سیاست گذاران حیطه های مختلف در رابطه با سبک زندگی سالم و ارائه تازه ترین دستاوردها دراین زمینه است.

1399/11/21
22:45:16
0.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانلود عکس