پوشش ۴G در گردنه ی گیان تفرش برقرار شد

پوشش ۴G در گردنه ی گیان تفرش برقرار شد

دانلود عکس: با شروع به کار سایت تلفن همراه جاده ای ایرانسل در گردنه‌ی مهم و حادثه خیز گیان شهرستان تفرش، این منطقه از حالت نقطه‌ی کور ارتباطی خارج شد.به گزارش دانلود عکس به نقل از روابط عمومی ایرانسل، بامداد امروز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹، بهره برداری از سایت نسل سه و نسل چهار ایرانسل در گردنه‌ی گیان، رسماً شروع شد و این منطقه که تا حالا فاقد هرگونه پوشش ارتباطی بود، تحت پوشش شبکه‌ی نسل چهار اینترنت همراه قرار گرفت. باتوجه به موقعیت صعب العبور و هوای سرد موجود در این منطقه، راه اندازی سایت ارتباطی با پیچیدگی قابل توجهی همراه بود.
در مراسم راه اندازی این سایت در محل گردنه‌ی گیان شهرستان تفرش، تعدادی از مدیران منطقه ای ایرانسل، مهندس سیدعلی آقازاده استاندار، مهندس لادن مهدوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، مهندس عبدالرضا حاج علی بیگی فرماندار و حجت الاسلام حاجیلری امام جمعه‌ی شهرستان تفرش و تعدادی از مدیران محلی حضور داشتند.

علاوه بر این سایت، راه اندازی سه سایت جدید و ارتقای سه سایت دیگر در استان مرکزی توسط ایرانسل، همزمان با دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی انجام شده است تا پوشش حداکثری در این استان تامین شود.
با راه اندازی این سایت، گردنه‌ی گیان در جاده‌ی منتهی به شهرستان تفرش از حالت نقطه‌ی کور ارتباطی خارج و پوشش نسل چهارم اینترنت همراه (۴G/LTE) در این منطقه برقرار شد. این جاده یکی از با اهمیت ترین جاده های منتهی به شهرستان تفرش است که تا کنون فاقد هرگونه پوشش ارتباطی بوده و با راه اندازی سایت تلفن همراه ایرانسل، به شبکه‌ی اینترنت پرسرعت همراه متصل شده است.
دره گیان یکی از راه های ارتباطی مهم و حادثه خیز استان مرکزی است و ایجاد سایت مخابراتی در این منطقه، باتوجه به وضعیت جغرافیایی آن بسیار دشوار بود.

تأمین پوشش ارتباطی گردنه گیان در مسافرت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۸ مصوب شده و در دستور کار شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل قرار گرفته بود.


منبع:

1399/11/23
12:59:04
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس