افشای جاسوسی طولانی مدت آمازون از رانندگان

افشای جاسوسی طولانی مدت آمازون از رانندگان

بعد از مدت ها افشا شده که یکی از نرم افزارهای آمازون با بهره گیری از هوش مصنوعی و با بهره گیری از دوربین های ون های این شرکت از رانندگان جاسوسی می کرده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از انگجت، آمازون از سال ها پیش از اپلیکیشنی به نام منتور جهت بررسی لحظه به لحظه انتقال و تحویل بسته ها و محموله ها به گیرندگان استفاده می کرد. بااینکه ادعا می شد هدف از این نرم افزار حفظ امنیت و افزایش راندمان رانندگان است، اما در عمل این اپلیکیشن برای جاسوسی از رانندگان در لحظه به لحظه رانندگی استفاده می شد.
رانندگان آمازون موظف بودند در ابتدای شروع شیفت کاری خود وارد محیط اپلیکیشن منتور شوند و در صورتیکه در حین رانندگی اقداماتی مانند افزایش ناگهانی سرعت، ترمز ناگهانی، استفاده غیردقیق از کمربند ایمنی، بیکار گشتن و غیره را انجام می دادند، تمامی این رفتارها در نرم افزار منتور ثبت می شد و داده های مذکور در بازه های زمانی هفت روزه در اختیار شرکت آمازون قرار گرفته و بر این اساس شرکت مورد اشاره به هر یک از رانندگان خود امتیاز می داد.
نمره کامل اختصاص یافته به هر راننده توسط اپلیکیشن منتور ۸۰۰ امتیاز بود و در صورتیکه راننده ای به سبب تخلفاتش نمره ای کمتر از ۴۹۹ امتیاز دریافت می کرد به صورت موقت تعلیق می شد.
برنامه منتور بسیار سختگیرانه عمل کرده و مشکلات زیادی را برای رانندگان ایجاد می کرد. بعنوان مثال، این برنامه در صورت زنگ خوردن گوشی کاربران و حتی در صورت پاسخ ندادن رانندگان به تماس ها برای آنها نمره منفی ثبت می کرد. علت آن بود که این برنامه قادر به متمایز کردن پاسخ ها از عدم پاسخ ها نبود. بررسی ها نشان میدهد اپلیکیشن مورد اشاره برای جاسوسی دائمی از بیش از ۱۳۰۰ راننده مورد استفاده قرار گرفته است.

1399/11/25
15:32:16
0.0 / 5
1340
تگهای خبر: ایمنی , دوربین , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانلود عکس