خوابگاه های دانشگاه شریف نوسازی می شوند

خوابگاه های دانشگاه شریف نوسازی می شوند

پویش نوسازی خوابگاه های دانشگاه صنعتی شریف با هدف نوسازی حدود 1000 اتاق در خوابگاه های این دانشگاه افتتاح شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف میزبان تعدادی از فارغ التحصیلان بود تا پویش نوسازی خوابگاه ها در دانشگاه را آغاز کند. در ابتدای این مراسم که در محل خوابگاه طرشت ۳ انجام شد مهندس فلاح دبیر کل انجمن فارغ التحصیلان به تشریح ماموریت انجمن فارغ التحصیلان و اهمیت پشتیبانی از دانشگاه پرداخت.
سپس دکتر فاطمی زاده، معاون دانشجویی دانشگاه، وضعیت خوابگاه ها را بیان کرد و اذعان داشت: هم اکنون بیش از چهار هزار نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در هزار اتاق ها و سوئیت های خوابگاهی دانشگاه با قدمت متوسط بیش از ۳۰ سال ساکن هستند. همین طور فضاهای ورزشی و مطالعاتی خوابگاه ها نیز نیازمند توسعه است تا بتوان امکانات رفاهی مطلوب و درخور آینده سازان این کشور را فراهم نمود.
در ادامه دکتر آراستی، رئیس مرکز برنامه ریزی راهبردی و توسعه منابع دانشگاه صنعتی شریف، ضمن اعلام برنامه نوسازی خوابگاه ها در دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه در نظر دارد تا سال ۱۴۰۳ تمامی خوابگاه های خودرا نوسازی و بازسازی کند. باوجود کاهش ۱۵۰۰ درصدی بودجه سرانه دانشگاه از زمان تأسیس تاکنون، این مهم بدون حمایت نیک اندیشان محقق نمی گردد.
وی افزود: دانشگاه در گام نخست با هدف تامین هزینه های بازسازی ۱۰۰ اتاق در امسال، این مساله را با دانش آموختگان دوره های اول تا دهم بعنوان فرزندان بزرگ خانواده دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرده است تا با تشکیل ستادی از میان ایشان، راهبری این مساله توسط فارغ التحصیلان صورت گیرد و سایر دانش آموختگان و نیکوکاران نیز با این حرکت اثرگذار و ماندگار همراه شوند. این پویش همین طور می تواند بهانه ای برای ارتباط پایدارتر و مؤثرتر با فارغ التحصیلان و حامیان دانشگاه باشد.
در ادامه مراسم دکتر فاطمی، معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی از جایگزینی ۱۴۴ پنجره دوجداره در خوابگاه ها توسط دانشگاه شریف برای شروع این پویش آگاهی داد.
سپس نشستی با حضور فروزنده طبیبی، شاهرخ امیرابراهیمی، احمد تفقدی، امین اله حاجی رسولی ها، علی اکبر سهیلی، محمود شیری، سعید علا پور، علی نقی مشایخی، میر فرید مصطفوی، علیرضا مقصودی و سید محمدعلی هاشمی از فارغ التحصیلان دوره اول تا دهم، بمنظور بررسی چگونگی تشکیل ستاد بازسازی و شیوه راهبری آن تشکیل شد.
دکتر مشایخی این حرکت را اشاعه دهنده فرهنگ نیکوکاری دانست و اضافه کرد: در شرایط کنونی بدون حمایت فارغ التحصیلان و نیکوکاران، دانشگاه به سختی می تواند به ماموریت خود که پیشرفت کشور است جامه عمل بپوشاند.
مدعوین نشست با ارائه مثال هایی از موسسه های خیریه کشور که با شفافیت مالی و عملکرد درست توانسته ‎اند اعتماد عمومی را به سمت خود جلب کنند، بر برنامه ریزی درست و شفافیت در اجرا برای موفقیت این پویش تاکید کردند. همین طور ایجاد بستر مناسب برای مشارکت فارغ التحصیلان را رمز موفقیت این پویش دانستند و افزودند: سابقه نیکوکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاه وجود دارد که نمونه آن ساخت مدرسه ای در استان سیستان و بلوچستان است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در این مراسم؛ فروزنده طبیبی هزینه نوسازی و بازسازی یک اتاق چهار نفره، احمد تفقدی یک اتاق چهار نفره، نصر الله محمدحسین فلاح یک اتاق چهار نفره، علی نقی مشایخی یک اتاق چهار نفره، میر فرید مصطفوی یک اتاق چهار نفره، علیرضا مقصودی یک اتاق چهار نفره، علی نظری ۶ اتاق چهار نفره و ۶ اتاق شش نفره، احمد مرشدیان مبلغ ۵۰ میلیون ریال را بر عهده گرفتند.
در اختتام مراسم نیز حاضرین در جلسه از اتاق بازسازی و نوسازی شده نمونه بازدید کردند.1399/04/07
21:05:32
5.0 / 5
2391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس