رییس صندوق رفاه دانشجویان تشریح كرد

آخرین وضعیت بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری

آخرین وضعیت بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری

به گزارش دانلود عکس رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از تامین منابع بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری در سال 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری بعنوان اتفاق باارزش اختتام سال جاری وزارت بهداشت خواهد بود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهندس بهروز رحیمی ضمن بیان این مطلب درباب وضعیت خوابگاهی، ارائه وام دستیاری و مقدمات پوشش بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی اظهار نمود: توجه به زیرساخت ها و خوابگاه های دانشجویی از دغدغه های اصلی وزیر بهداشت بوده است دراین زمینه قریب به دو سال است در این عرصه بیش از ۶۷ پروژه نیمه کاره خوابگاهی با ظرفیت ۲۰ هزار نفر در سطح دانشگاه های علوم پزشکی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و با مساعدت های وزیر بهداشت در حال تکمیل است.
وی یکی از با اهمیت ترین اقدامات در راه تکمیل این دست از پروژه های خوابگاهی را استفاده از تسهیلات تبصره ۹ بودجه عنوان نمود و اظهار داشت: با بهره گیری از این تسهیلات نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان موافقت نامه برای ستاندن وام، میان دانشگاه ها و بانکهای عامل منعقد شده است که سود و کارمزد این وام ها را صندوق رفاه تامین می کند.
رحیمی به حضور خیران در حوزه رفاهی دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: خیران در این راه حضور بسیار با برکتی از خود نشان داده اند که امیدواریم قسمتی از موارد عنوان شده در حوزه خوابگاهی را به همت خیران نیکوکار به سرانجام برسانیم و قسمتی از توان خودرا در این راه به به سازی و نوسازی خوابگاه های فعلی اختصاص دهیم، تا حالا بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان منابع مالی در این بخش هزینه شده است تا بتوانیم خوابگاه های دانشجویی را به روز و به سازی نماییم.
وی درباب وام های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به افزایش ۵۰ درصدی تمامی وام ها امسال اشاره نمود و اظهار داشت: هیچ دانشجویی در صف انتظار دریافت وام در سطح دانشگاه های علوم پزشکی نیست و درخواست تمامی دانشجویان یا پرداخت شده و یا در دست اقدام است. در این عرصه سهم ریالی پرداخت وام نسبت به سال ۹۸ حدود ۳ برابر رشد داشته است.
به گزارش مفدا، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به ارائه وام دستیاری به ۱۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری اشاره نمود و اظهار داشت: وام قرض الحسنه دانشجویان دستیاری در سال آینده دو برابر خواهد شد.
رحیمی به موضوع بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری بعنوان اتفاق باارزش اختتام سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت: بیمه تامین اجتماعی و ایجاد ظرفیت استفاده از سنوات تحصیلی به صورت خویش فرما و سابقه ای برای همه دانشجویان دوره های دستیاری و دکترای تخصصی با تفاهم نامه ای که با مجموعه وزارت رفاه منعقد خواهد شد، لحاظ خواهد شد که منابع آن از محل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و کمک های وزارت بهداشت تامین خواهد شد و در لایحه بودجه سال آینده نیز برای این مهم پیش بینی منابع دیده شده است.
منبع:

1399/12/09
22:19:29
0.0 / 5
1378
تگهای خبر: بیمه , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانلود عکس