مروری بر ششمین شماره فصلنامه فرهنگ بان

از انقلاب مشروطه تا فساد دانشگاهی

از انقلاب مشروطه تا فساد دانشگاهی

ششمین شماره از فصلنامه فرهنگی و هنری «فرهنگ بان» در ۲۸۲ صفحه به موضوع هایی همچون جامعه پذیری فساد دانشگاهی، انقلاب مشروطه و برآمدن رمان تاریخی و معرفی و بررسی سایر موضوعات فرهنگی و هنری پرداخته است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، سرمقاله ششمین شماره از فصلنامه فرهنگی و هنری «فرهنگ بان» به صاحب امتیازی علی حسینخانی و مدیر مسئولی و سردبیری مرتضی هاشمی پور با عنوان «چون نیک نظر کرد...» به قلم مصطفی موسوی (دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران) انتشار یافته است.
در بخشی از این مقاله نوشته شده است که «اگر ما بعنوان دانشجویان و معلمان ادبیات رشته تخصصی خودمان را مهم می دانستیم و به رفتارهای ناهنجار و غیرمنطقی در حذف و بی خاصیت کردن کلاس های ادبیات در مدارس اعتراض می کردیم، امروز چنین نمی شد... جای آن دارد که به خودمان بیاییم و قدرت از منافع فردی صرف نظر نماییم و نقش اجتماعی مان را جدی تر بگیریم.»
«آفرینش گری چیست؟»، «انقلاب مشروطه، دربار و برآمدن رمان تاریخی»، «شعر کلاسیک فارسی، شعری با دو خوانش وزنی متفاوت» و «هویت ایران در روزگار باستان؛ مرز و مفهوم هویت» همچون عناوین دیگر گزارش های انتشار یافته در این فصلنامه است.
مطالب این شماره در بخش های مختلف دانشگاه، اندیشه و فرهنگ، تاریخ زبان و ادبیات، ایران در جهان، داستان، معرفی و نقد کتاب دسته بندی شده اند.
در ششمین شماره از فصلنامه «فرهنگ بان» مطالبی از سجاد آیدنلو، غلامرضا امیرخانی، عباس سلیمی، زینب صادقی نژاد، احمد کاظمی، موسوی احسان، موسوی خلخالی، مازیار مهیمنی، امیر یدالله پور، مژده دقیقی، حسینی هاشم زاده و... انتشار یافته است.

منبع:

1399/12/12
09:59:58
0.0 / 5
1286
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دانلود عکس