با انصراف بیش از ۱۳۰۰ دانشجو از ادامه تحصیل،

كرونا دانشجویان ژاپن را شكست داد!

كرونا دانشجویان ژاپن را شكست داد!

به گزارش دانلود عکس آمارها نشان می دهند که انتشار کرونا سبب شده تعداد زیادی از دانشجویان ژاپنی از ادامه تحصیل منصرف شوند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ژاپن تایمز، وزارت آموزش ژاپن اعلام نمود که به علت تاثیرات مخرب ناشی از شیوع "کووید-۱۹"، بیشتر از ۱۳۰۰ دانشجوی ژاپنی از ماه آوریل سال قبل تابحال از ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور منصرف شده اند.
در این راستا، بعضی از دانشجویان به هنگام رفتن به مراکز مشاوره گفته اند که قادر به پرداخت شهریه دانشگاه نیستند و برخی دیگر گفته اند که احساس تنهایی می کنند. چونکه از راه کلاس های آنلاین با دیگر دانشجویان ارتباط برقرار نمی کنند و نمی توانند با همکلاسی های خود دوست شوند.
در نتیجه، کارشناسان آموزش ژاپن خواهان عرضه پشتیبانی متناسب با شرایط تک تک دانشجویان شده اند.
از علل انصراف این ۱۳۶۷ دانشجو از دانشگاه های دولتی، خصوصی، کالج ها و موسسات آموزش عالی مشکلات اقتصادی، دشواری سازگاری با شرایط دانشگاه و از بین رفتن انگیزه تحصیل در دانشجویان بوده است. حدود یک سوم از این دانشجویان در سال اول، ترک تحصیل کردند.
در ماه مه گذشته، یک شرکت خدمات پشتیبانی در توکیو به نام " JAIC Co"، عرضه مشاوره به دانشجویان را شروع کرد تا آنهایی که قصد ترک تحصیل دارند را منصرف کند.
"توموهیرو کوکوبو" مدیر این سرویس اظهار داشت: ما به ۲۰۰۰ دانشجویی که از تحصیل بازمانده اند و در جست وجوی کار هستند، کمک کرده ایم.
وی افزود: باید با این دانشجویان صحبت شود تا به سادگی تصمیم به ترک تحصیل نگیرند. اگر جایی برای شنیدن حرف آنها وجود داشته باشد، امکان دارد نتیجه متفاوتی رقم بخورد.
"شیگرو یاماموتو" از اساتید دانشگاه تایسو اظهار داشت: در شرایط فعلی و برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین، دانشجویان احساس تنهایی، پوچی، اضطراب و نارضایتی می کنند.
منبع:

1399/12/12
21:23:48
0.0 / 5
1159
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس