رفع مشكلات اقتصادی و تولیدی راهبرد اصلی دانشگاه آزاد

رفع مشكلات اقتصادی و تولیدی راهبرد اصلی دانشگاه آزاد

مدیركل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان نمود: دانشگاه ها باید به سمت نهضت حل مساله گام بردارند و این مهم بخشی از سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی تشکیل معاونت فناری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را در همین راستا دانست و اظهار داشت: با رشد کمی دانشگاه ها شاهد حرکت شتابان تولید علم در کشور بوده و هستیم، اما بهره گیری از مختصات علمی در جهت رفع مشکلات جامعه همچون بیکاری و مشکلات اقتصادی یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار جدی دولت و نهادهای علمی کشور قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: به صورت مثال نشر مقالات دانشمندان و نخبگان کشور در ISI و یا نشریات معتبر بین المللی رخدادی مبارک اما ناکافی است و مادامی که ابزار علم در جهت رفع دغدغه های کشور و مردم نباشد این مقالات در قواره اعداد و ارقام باقی می ماند.
مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در این دانشگاه را در جهت ترجمه دانش و علم در راه رفع مسائل کشور دانست و اضافه کرد: خلا یک مرکز هوشمند و دیدبان پیشرفت های علمی و نخبگانی کشور با هدف بهره گیری عملیاتی از فرصت ها و پشتیبانی از کارآفرینان و استارتاپ ها با معاونت فناوری و نوآوری رفع خواهد شد. خیلی از استعدادهای حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی، پارک های علم و فناوری، مراکز پژوهشی و علمی و دیگر نهادها و ارگان های علمی کشور در مقیاس تئوریک اقدامات بسزایی صورت دادند که این تلاش ها در جهت اثربخشی ابتر مانده است. این مهم نیازمند حلقه وصلی است تا استراتژی تولید علم به ثروت را منتج به نتیجه کند که امید می رود در این معاونت این مبادرت به نحو شایسته ای محقق شود.
وی با اشاره به اینکه نیاز امروز جامعه تسریع در روند اشتغالزایی است، تصریح کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همچون کاتالیزور در جهت شناسایی استعدادها، پشتیبانی از آنها و ایجاد بسترهای لازم در میدان کسب و کار عمل خواهد نمود و موتور محرک بهره گیری عملیاتی از ظرفیت های نخبگان ناظر به نیاز روز جامعه خواهد بود.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، مدیرکل سیاست گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه تا به امروز حرف و سخن در مورد تبدیل علم به ثروت و همکاری صنعت و دانشگاه بسیار شده است، تصریح کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای مدل بومی و عملیاتی خود که بعنوان سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و با استفاده از ابزارهای نوین جهانی به شکل جهادی در اندیشه رفع مشکلات مردم و نیازهای امروز افکار عمومی خواهد بود.1399/04/09
13:28:45
5.0 / 5
2173
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس