آمار بیشتر حضور مردان در آزمون دكتری

آمار بیشتر حضور مردان در آزمون دكتری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه 55 درصد داوطلبان آزمون دکتری 1400 مرد هستند، اظهار داشت: نتیجه اولیه این آزمون دهه آخر فروردین ماه اعلام خواهد شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی بامداد امروز در حاشیه برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران به جزئیات برگزاری این آزمون اشاره نمود و اظهار داشت: تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر جهت شرکت در آزمون دکتری ثبت نام کرده اند که ۴۵ درصد زن و ۵۵ درصد آنها مرد هستند و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به سال قبل تعداد ۵۳۶۵ نفر بیشتر است.
ایشان سپس با اعلان اینکه بیشترین داوطلب در رشته علوم انسانی و کمترین داوطلب در رشته زبان است، اشاره کرد: آزمون ورودی مقطع دکتری در ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان با فاصله یک متر و نیم در چینش صندلی ها برگزار می گردد و ناظرین بهداشتی که از طرف وزارت بهداشت تعیین شدند قبل و حین برگزاری آزمون ناظر بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی هستند.
دکتر خدایی اشاره کرد: در حقیقت تمام عوامل اجرائی ماسک و دستکش دارند و بازرسی توسط راکت دستی انجام شد؛ همین طور بازرسی بدنی به صورت سنتی قدیمی نیست و با توجه به این که تجربه برگزاری آزمون کرونائی را داشتیم از تجربه های آزمون قبلی استفاده می نماییم که ان شاءلله آزمون بهتری را نسبت به گذشته خواهیم داشت.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار نمود: کارنامه خام، تراز، نمره کل آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ در دهه آخر فروردین ماه ۱۴۰۰ بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.
وی اظهار داشت: در فرم خوداظهاری ۵۲ نفر اعلام کردند که به کرونا مبتلا هستند که برمبنای هماهنگی های به عمل آمده با وزارت بهداشت آزمون این افراد در بیمارستان های شهر حوزه امتحانی به صورت مجزا از سایر دواطلبان برگزار می گردد و ۱۲ نفر از این داوطلبان در بیمارستان طالقانی در آزمون دکتری شرکت کردند.1399/12/16
23:08:28
0.0 / 5
1358
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سنتی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس