معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی وزارت علوم خبرداد

پلت فرم مجازی آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی راه اندازی می شود

پلت فرم مجازی آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی راه اندازی می شود

معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی وزارت علوم از تحصیل بیشتر از ۲۰۰۰ دانشجو در مراکز زبان فارسی اطلاع داد و اظهار داشت: پلت فرم مجازی آموزش زبان فارسی راه اندازی می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر بهادر باقری در برنامه نشست سالانه معاونت زبان فارسی و ایران شناسی در خارج از کشور که امروز به صورت مجازی و حضوری برگزار شد با اشاره به اینکه حدود ۲۳۰۰ دانشجو در مراکز آموزش زبان فارسی دانشگاه های داخل کشور در حال تحصیل هستند، اظهار داشت: با عنایت به بحث انتشار کرونا و بازگشت اغلب دانشجویان به کشورهای خود، کلاس ها به صورت مجازی دنبال می شوند. در واقع با انتشار کرونا خیلی از مرزها بسته و امکان سفر استادان به خارج فراهم نشد و تا کنون هفت استاد اعزام کردیم و تا آخر سالجاری در مجموع ۲۳ استاد به ۱۳ کشور که پوشش دهنده ۳۱ کرسی زبان فارسی هستند، اعزام می نماییم.
وی به اهمیت بحث آموزش مجازی دانشجویان اشاره نمود و اضافه کرد: در شرایط انتشار کرونا ضرورت و اهمیت آموزش مجازی برای ما بیشتر از پیش روشن شد و بنابراین در ادامه فعالیت کارگروه آموزش مجازی در این معاونت، دو برنامه کوتاه مدت و دراز مدت برای این مورد ترتیب داده ایم. در برنامه کوتاه مدت مسئولیت کرسی های چند کشور را به شکل آزمایشی به برخی از دانشگاه ها سپردیم و شیوه نامه اجرایی آن تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ گردید.
به گفته باقری، در برنامه بلند مدت هم به دنبال طراحی یک بستر یا پلت فرم مجازی واحد هستیم تا همه دانشگاه ها مطالب درسی خود در حوزه زبان فارسی و ایران شناسی را در آن ارائه نمایند و دانشجویان دانشگاه های خارجی بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند.
معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی در وزارت علوم تصریح کرد: در چند کارگروه تخصصی، سرفصل های درسی زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی را که بسیار قدیمی و نامتناسب با دنیای امروز این رشته بود، بازبینی و بازنگاری کرده ایم که روزآمد شده و بزودی به کرسی ها اعلام و پیشنهاد می نماییم و در کنار این مجموعه فعالیت ها، کارگروه تدوین منابع درسی جدید آغاز به کار کرده است و نسخه اولیه بانک اطلاعاتی زبان فارسی آماده شده است، این بانک اطلاعاتی بزودی در سایت وزارت علوم در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد و تا آخر تابستان ۱۴۰۰ همه اطلاعات آن روزآمد می شود.1399/12/17
13:42:14
0.0 / 5
1156
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانلود عکس