در دانشگاه اراك؛

خبرگزاری آموزش عالی استان مركزی شروع به كار كرد

خبرگزاری آموزش عالی استان مركزی شروع به كار كرد

دانلود عکس: مرکزی خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی در دانشگاه اراک شروع به کار کرد.


سعید حمیدی رئیس دانشگاه اراک روز یکشنبه ۱۷ اسفند در آیین افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان مرکزی اظهار نمود: استان مرکزی دارای ۶۰ مرکز آموزش عالی دولتی، غیردولتی، غیرانتفاعی و... است و افتتاح خبرگزاری آموزش عالی می تواند اطلاع رسانی ثمربخشی با محوریت این حوزه تخصصی در استان داشته باشد. هم اکنون احتیاج به اطلاع رسانی دقیق در حوزه آموزش احساس می شود تا اخبار دقیق و بموقع به اطلاع مردم برسد.
وی با اشاره به اینکه این اطلاع رسانی ها سبب گسترده شدن ارتباط جامعه و دانشگاه خواهد شد، اضافه کرد: خبرگزاری ها و نشریات رکن مهم در هر کشوری هستند. اگر رسانه ها در یک جامعه اخبار را صحیح و بموقع منتشر کنند، بطور قطع از خیلی از مسائل و مشکلات در آن جامعه جلوگیری خواهد شد.
حمیدی افزود: با وجود شبکه های اجتماعی فراوان و پرمخاطب، تشخیص اخبار صحیح دشوار شده به همین سبب وجود خبرگزاری های قابل اطمینان یک لزوم اساسی در هر جامعه است.
حجت الاسلام عباس دانشی هم اظهار داشت: افتتاح خبرگزاری آموزش عالی استان در دانشگاه اراک یک اقدام حرفه ای برای سلامت جامعه اطلاع رسانی است. یکی از مکانیزم های انتشار اخبار درست، تخصصی بودن مراکز نشر خبر است و اگر بخواهیم در جامعه مطبوعات و رسانه به طور طبیعی سلامت را بنا نماییم باید خبرگزاری تخصصی ایجاد شود.
وی ادامه داد: ایجاد خبرگزاری آموزش عالی در استان گامی ارزشمند و شایسته است و امید داریم آغاز کار این خبرگزاری با صلابت و تداوم و ادامه کار آن هم با صلابت و سلامت همراه باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشادو اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در عصر ارتباطات و توسعه اطلاعات نیازمند مراکزی هستیم که سبب ایجاد اطمینان خاطر برای مردم شوند، تکثر اخبار سردرگمی ها و تردیدهایی را بوجود می آورد که وجود نشریات تخصصی از این تردیدها جلوگیری خواهد نمود.
دانشی افزود: یک جامعه بانشاط نیازمند رسانه بانشاط و چابک است و بدون این خبرگزاری های چابک نمی توان انتظار جامعه پویا را داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: جامعه مطبوعاتی استان مرکزی جامعه قوی و کارآمدی نیست و با وجود اینکه استان مرکزی کانون رویدادهای مختلف است، اما مطیوعات استان ضعیف هستند، در حالیکه در بعضی استان های ضعیف و محروم وضع بهتری مشاهده می شود.
در این آیین از تمبر ویژه این مراسم هم با حضور برخی مسؤلان استانی رونمایی گردید.
منبع:

1399/12/18
10:25:40
0.0 / 5
1474
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس