غفاری در پیامی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا مطرح كرد

تأثیر رشادت و از جان گذشتگی شهدا همیشه دوران ساز و جامعه ساز بوده است

تأثیر رشادت و از جان گذشتگی شهدا همیشه دوران ساز و جامعه ساز بوده است

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران در پیامی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اعلام نمود: تأثیر رشادت و از جان گذشتگی شهدا، همیشه دوران ساز و جامعه ساز بوده است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکتر غلامرضا غفاری بدین شرح است: "در تقویم کشور عزیزمان ایران؛ بیست و دوم اسفند ماه روز بزرگداشت و تجلیل از شهیدان نام گذاری شده است. در نظر و ضمیر انسان های آزاده و نیک خواه وجود و اثر انسان های فداکار و از جان گذشته در راه اعتلای ارزش های انسانی امری پوشیده نیست، چون که در درازنای تاریخ رشادت و از جان گذشتگی انسان های پاک و بی آلایش دوران ساز و جامعه ساز بوده است.
به این سبب یاد و نام شهیدان همواره بر تارک تاریخ حیات انسانیت جاودان؛ سیره و آموزه های آنان رهنمای انسان های آزاده و مؤمن بوده و خواهد بود.
گرامی می داریم یاد و خاطره همه شهیدان عزیز این سرزمین بخصوص شهیدان خانواده بزرگ نظام آموزش علمی کشور؛ مجموعه ای که همواره در بزنگاه های تاریخ سیاسی و اجتماعی این سرزمین نقش آفرینی ممتازی داشته است. شهیدان معظم با رشادت های خود برگ های زرینی در تاریخ همیشه جاودان ایران رقم زدند و چراغی پیش پای همه حق مداران، عدالت خواستار و آزادی خواستار نهادند و با ایثار و مایه گذاشتن از جان عزیز خود همواره طراوت آفرین بوده اند.
شهیدان با دل استوار از ایمان و توکّل به پروردگار در مقابل تمام لشکر آرایی و ماشین نظامی دشمن استقامت ورزیدند، قلبشان نلرزید، اراده شان سست نشد و تردید درآنها راه پیدا نکرد، مظلومانه ولی مقتدرانه به فیض شهادت نائل شدند. درود و سلام خداوند بر روان و ارواح پاک و طیبه آنها باد.
یاد و همه خاطره هاشان را گرامی می داریم و با هم می سراییم.
آن فرو ریخته گلهای پریشان در باد
کز می جام شهادت همه مدهوشان اند
نامشان زمزمه نیمه شب مستان باد
تا نگویند که از یاد فراموشان اند"
منبع:

1399/12/22
20:43:04
0.0 / 5
1245
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس