انتقاد معاون وزیر بهداشت از بی توجهی به حوزه رفاهی و دانشجویی در بودجه

انتقاد معاون وزیر بهداشت از بی توجهی به حوزه رفاهی و دانشجویی در بودجه

معاون فرهنگی وزارت بهداشت از بی توجهی به حوزه رفاهی و دانشجویی در برنامه و بودجه انتقاد نمود و اظهار داشت: ما اعتقاد داریم افرادی که بنا است سیستم سلامت کشور را مدیریت کنند باید با یک وسعت نظر و مناعت طبع بزرگ شوند تا در آینده با همین مناعت طبع بتوانند به مردم خود خدمت رسانی کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در مراسم تقدیر از خیران نیک اندیش در حوزه های رفاهی و دانشجویی با اشاره به اینکه ما تلاش داریم ندای مظلومیت دانشجویان خودرا به گوش خیران برسانیم، اظهار نمود: این حضور، وظیفه مسؤولان است تا زیرساخت های تحصیلی دانشجویان را در حوزه رفاهی و دانشجویی فراهم آورند. اما واقعیت این است که در برنامه و بودجه توجهی به این حوزه نشده است، در صورتیکه ما اعتقاد داریم افرادی که بنا است سیستم سلامت کشور را مدیریت کنند باید با یک وسعت نظر و با مناعت طبع بزرگ شوند تا در آینده با همین مناعت طبع بتوانند به مردم خود خدمت رسانی کنند.
وی با اشاره به تاثیر الگوگیری دانشجویان از حرکت های خیرانه در راه تحصیل و گذران زندگی دانشجویی خود، اشاره کرد: زمانی که دانشجویان بواسطه این حضور خیرانه در دوران دانشجویی به آرامش برسند، خودشان در آینده به خیران بزرگی تبدیل خواهند شد که مشکلات دانشجویان را از میان بر می دارند.
لاری به همراهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در راه رفع مشکلات رفاهی دانشجویان اشاره نمود و اضافه کرد: در مدتی که با حضور تیم صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به استانها و دانشگاه های مختلف علوم پزشکی کشور سفر می نماییم، می بینیم که شهرهای بزرگ با وجود توان بیشتر، دارای خوابگاه های قدیمی ترند و در وضعیت محروم تری قرار دارند و از سویی برخی نقاط کشور هیچ فضای رفاهی در سطح شهر برای دانشجویان وجود ندارد که باید برای این دسته از دانشگاه های علوم پزشکی، مجتمع های ورزشی ایجاد نماییم تا دانشجویان برای تفریح امکانات لازم را داشته باشند.

لزوم توجه خیرین به وضعیت خوابگاه های نیمه کاره
در ادامه مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار داشت: به لطف خدا حالا در حوزه خیران نیکوکار که دغدغه وضعیت رفاهی دانشجویان را داراند، به داشته ها و ذخایر معنوی بسیار خوبی دست پیدا کرده ایم که امیدواریم بتوانیم قدردان این نعمات بزرگ باشیم.
وی افزود: خیران سرمایه های بزرگی هستند که بواسطه دل دریایی و روحیه خدایی خود توانسته اند مهربانی و محبت خودرا ماندگار کنند و نهالی را بارور سازند که هیچ گاه از رشد و نمو متوقف نخواهد شد.
رحیمی با اشاره به برگزاری پنجمین نشست مجمع مشورتی خیران خوابگاه ساز صندوق رفاه به با اهمیت ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره نمود و اظهار داشت: در این نشست تلاش شد تا ضمن بررسی کارهای گذشته و اقدامات مصوب مجمع، به وضعیت خوابگاه های نیمه کاره کشور پرداخته شود و به همین دلیل درباب تجهیزات مورد نیاز در خوابگاه های دانشجویی به صورت مفصل صحبت شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اهمیت فرهنگ سازی حضور خیران در حوزه های رفاهی دانشجویان به ویژه حوزه خوابگاه های دانشجویی اشاره نمود و اضافه کرد: با اهمیت ترین نکته ای که بعنوان دستور جدی در این جلسات مطرح است، الگو سازی و پیدا کردن فاکتورهای دقیق تحت عنوان "فرهنگ سازی برای حضور خیران برای ساخت خوابگاه های دانشجویی" است. این تغییر فرهنگ و ایجاد نگرش امر مهمی است که تلاش دارد خیران عزیز را به این باور برساند که نیاز دانشجویان امروز دانشگاه های علوم پزشکی کشور که همان مدافعان سلامت فردای ایران هستند، داشتن خوابگاه های مناسب می باشد.
این مقام مسؤول با اشاره به برنامه های شورای مشورتی خیران خوابگاه ساز صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، اظهار داشت: در نخستین فرصت پس از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، جلسه ای را با اتاق تجاری برای انجام مذاکره برای تجهیزات خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی خواهیم داشت. همین طور قرار شد درباب سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران جلساتی را با مجمع خیران استان تهران برای هماهنگی هر چه بیشتر داشته باشیم.
به گزارش مفدا، رحیمی در آخر بیان کرد: سیاست کلی ما بر این است که در صورت حضور خیران در قبول قسمتی از هزینه های پروژه خوابگاهی و به صورت مشارکتی یک سوم هزینه پروژه را خیر، یک سوم را صندوق رفاه و یک سوم را دانشگاه مربوطه تامین کند، تا بتوانیم در سایه این همراهی پروژه های خیر ساز را جلو ببریم.
1399/12/24
22:56:09
0.0 / 5
1201
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس