اعلام شیوه نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشكی

اعلام شیوه نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشكی

دانلود عکس: شیوه نامه اجرائی شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه ها علوم پزشکی کشور ابلاغ گردید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، برمبنای شیوه نامه اجرائی انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران وزارت بهداشت، ثبت نام داوطلبان جهت انتخابات ۲۰ روز پیش از تاریخ برگزاری انتخابات شروع و به مدت هفت روز انجام می شود و در واحدهایی که تعداد ثبت نام کنندگان به حد نصاب نرسد اطلاع رسانی مجدد به دانشجویان همان واحد مهلت ثبت نام به مدت پنج روز تمدید می شود.
بر این اساس حدنصاب ثبت نام کنندگان به تعداد حداقل اعضای منتخب به علاه یک است و کمیته اجرائی موظف است بعد از اختتام مهلت ثبت نام صلاحیت داوطلبان را مطابق بخشنامه شورای صنفی دانشجویان و دستیاران طی چهار روز کاری بررسی و اسامی نهایی داوطلبان را اعلام کنند و داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند ظرف ۴۸ ساعت به رد صلاحیت خود اعتراض کنند و مرجع رسیدگی مجدد به صلاحیت داوطلب معترض کمیته نظارت بر انتخابات خواهد بود.
بر طبق این شیوه نامه چنانکه بعد از تمدید زمان ثبت نام در واحدی که تعداد ثبت نام کنندگان برابر تعداد اعضای شورا یا کمتر باشد انتخابات برگزار نشده و داوطلبان بعد از احراز صلاحیت عضو شورای صنفی واحد مذکور خواهند شد.
همین طور این شیوه نامه تبلیغات در فضای فیزیکی باید چهار روز پیش از برگزاری انتخابات شروع و ۱۲ ساعت پیش از انتخابات اختتام یابد و نظارت بر نشر محتوای تبلیغاتی بر فضای فیزیکی دانشکده یا دانشگاه کاندیدها بر عهده کمیته اجرائی است. همین طور بمنظور افزایش مشارکت دانشجویان انتخابات دانشکده ها و خوابگاه ها از ساعت ۹ تا ۲۰ عصر برگزار می گردد و با نظر رئیس کمیته تا دو ساعت قابل تمدید است.
طبق این شیوه نامه جدید انتخابات تمامی واحدها ترجیحا در یک روز انجام می گیرد و در صورت فراهم نشدن شرایط برگزاری همزمان انتخابات واحدهای دانشکده ای و خوابگاهی کمیته نظارت می تواند برگزاری انتخابات دانشکده ها و خوابگاه ها را دو روز تمدید کند.
بر این اساس برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان و دستیاران در بستر الکترونیک صورت خواهد گرفت. در آخر این شیوه نامه تاکید گردیده است در صورت احراز تخلف و اثبات عدم صلاحیت اعضای شورای صنفی و قطعیت انحلال شورای واحد، برگزاری مجدد انتخابات آن واحد ظرف مدت یک ماه بعد از انحلال الزامی است.
چنانچه عضو شورای صنفی به درخواست کتبی خود و یا طبق جدول بررسی تخلفات از عضویت شورا بیرون رود در مورد شورای واحد از نخستین جلسه تشکیل شده بعدی عضو علی البدل جایگزین خواهد شد و در مورد شورای مرکزی انتخاب دبیر شورای واحد مربوطه انجام شده و منتخب به شورای مرکزی وارد می شود و در نهایت چنانچه برخی از اعضای شورای صنفی دانشجویان و دستیاران طی دوره بهر دلیلی با مشکل کسری تعداد اعضا مواجه باشند همچنان رسمیت دارند.

منبع:

1400/01/01
13:09:05
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس