در سال ۲۰۲۰؛

متوسط درآمد هر حمله باج افزاری به ۳۱۲ هزار دلار افزایش یافت

متوسط درآمد هر حمله باج افزاری به ۳۱۲ هزار دلار افزایش یافت

دانلود عکس: در سال 2020 باج افزار نویسان از اجرای انواع حملات باج افزاری پول خوبی به جیب زدند و متوسط درآمد آنها از محل این حملات بیش از دو برابر شد.به گزارش دانلود عکس به نقل از زد دی نت، بررسی های مؤسسه پالوآلتو نتورکس نشان میدهد در شرایطی که هر حمله باج افزاری در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱۵۱۲۳ دلار برای باج افزار نویسان درآمد داشت، این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۳۱۲۴۹۳ دلار افزایش پیدا کرد.
متوسط افزایش درآمد باج افزار نویسان در هر سال ۱۷۱ درصد برآورد شده است و آنها قسمتی از این مبالغ را صرف طراحی باج افزارهای قدرتمندتر و پیچیده تر می کنند. تعداد حملات باج افزاری نیز در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ سه برابر شده است.
از سوی دیگر شناسایی باج افزار نویسان باتوجه به دریافت مبالغ باج با بهره گیری از بیت کوین کار ساده ای نیست. این افراد معمولاً پس از قفل کردن اطلاعات کاربران آنها را تهدید به افشای اطلاعات حساس شخصی و تجاری در صورت عدم دریافت باج می کنند و از این طریق به اهداف خود دست می یابند.
تا پیش از سال ۲۰۲۰ بیشترین باج پرداختی به این افراد از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرفته بود. اما در سال ۲۰۲۰ رکورد پرداخت ۳۰ میلیون دلار باج نیز به ثبت رسید و بنظر می رسد این روند تصاعدی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یابد. از موفق ترین گروه های باج افزار نویس می توان به Ryuk، Egregor، DoppelPaymerو غیره اشاره نمود.


منبع:

1400/01/02
14:01:48
5.0 / 5
1139
تگهای خبر: طراحی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس