در جلسه هیأت عالی جذب تاكید شد؛

لزوم حفظ شأن اساتید در بررسی های هیأت عالی جذب

لزوم حفظ شأن اساتید در بررسی های هیأت عالی جذب

به گزارش دانلود عكس دكتر كی نژاد رئیس هیأت عالی جذب با بیان این كه هم اكنون پرونده تعداد زیادی از كارمندان دستگاه های اجرایی در هیأت های مركزی برای تبدیل به هیأت علمی بررسی می شود، پیشنهاد داد: بمنظور حفظ شأن استاد، عنوان هیأت علمی، استادیار، مربی، دانشیار و استاد برای دانشگاه ها، عنوان هیأت علمی پژوهشی برای پژوهشگاه ها و عنوان هیأت علمی همسان برای سایر دستگاه ها استفاده گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در جلسه 250 هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی که به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد رئیس هیأت عالی جذب در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد بر اجرای ساماندهی هیأت اجرایی بر اساس آمایش آموزش عالی تاکید شد.
در ابتدای جلسه دکتر کی نژاد رئیس هیأت عالی جذب در مورد "طرح مصوبات کارگروه رسیدگی به شکایات" اظهار داشت: طبق رویه شکایات آخرین مرحله شکایت در هیأت عالی جذب و در کارگروه ویژه هیأت عالی مورد بررسی قرار می گیرد و در مواردی که به اجماع برسد، برطرف می شود اما اگر اختلافی باشد مجدد در هیأت عالی طرح می شود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر ذبیح زاده رئیس کارگروه صلاحیت عمومی با اشاره به ماده 13 دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات داوطلبان اظهار داشت: طبق این ماده "داوطلب می تواند فقط یک دفعه در مرحله اول از هیأت اجرایی و یک دفعه در مرحله دوم از هیأت مرکزی تقاضای تجدید نظر نماید. شکایت بیش از یک دفعه در هر یک از مراجع مذکور مجاز نیست." اما گاهی مشاهده می شود در برخی از موارد هم شکایت بدوی و هم شکایت تجدید نظر صورت گرفته که خلاف بخشنامه است.
دکتر محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم نیز در این خصوص اظهار داشت: از کلمه تجدید نظر در این ماده اینگونه برداشت شده است که یکبار رسیدگی و یکبار تجدیدنظر صورت گیرد که مرحله اول ارائه رأی هیأت اجرایی به هیأت مرکزی است و بنا بر این تجدید نظر در این مرحله صورت نمی گیرد.
در ادامه جلسه بعد از بحث و بررسی پیرامون این مساله مقرر شد با توجه به این که رویه رسیدگی به شکایات تابحال به این نحو انجام شده و نتیجه هم داشته است، متن این ماده بمنظور برطرف شدن شبهه اصلاح شده و به هیأت عالی جذب ارائه شود.
در ادامه جلسه "مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی درباب نقل و انتقالات اساتید گروه معارف" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلیمن نیکزاد عیسی زاده معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، پیرامون این مساله اظهار داشت: طبق مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نقل و انتقال اساتید گروه معارف توسط معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها انجام می گیرد.
معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه در بعضی از دانشگاه ها این مصوبه رعایت نمی گردد، پیشنهاد داد: این مساله در هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی بحث و بررسی شود.
وی افزود: تعداد اعضای هیأت علمی گروه معارف دانشگاه های کشور تقریباً 1100 نفر و 6000 نفر به صورت حق التدریس است که به همین دلیل لزوم دارد بخشنامه ارتقاء اساتید به روزرسانی شود.
ساماندهی هیأت اجرایی بر اساس آمایش آموزش عالی
دستور بعدی جلسه به موضوع "شیوه نامه مالی هیأت های اجرایی جذب مناطق دهگانه" اختصاص داشت، بعد از بحث و بررسی اعضا به تصویب هیأت عالی جذب رسید.
در ادامه جلسه درمورد موضوع ساماندهی مراکز آموزش عالی، گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون وضع موجود و وضعیت مطلوب ساماندهی مراکز آموزشی ارائه شد.
همین طور دکتر کی نژاد تصریح کرد: با اجرایی شدن ساماندهی مراکز آموزشی 42 هیأت اجرایی به اضافه هیأت های اجرایی منطقه ای و به تفکیک علوم انسانی خواهیم داشت.
در ادامه جلسه مقرر شد هیأت عالی جذب با هماهنگی مرکز جذب هیأت علمی صدور احکام اعضای هیأت های اجرایی جذب و کارگروه های صلاحیت عمومی را بر اساس اجرای طرح آمایش انجام دهد.
در آخر جلسه برخی از اعضای هیئت های اجرایی جذب و کارگروه های صلاحیت عمومی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی صنعتی امیرکبیر، صنعتی اراک، بناب، بیرجند، صداوسیما، علم و صنعت، رازی، فسا، سمنان، قم، صنعتی قوچان، علوم پزشکی قزوین، علوم پزشکی شهرکرد، صنعتی نوشیروانی بابل و مجتمع آموزشی شهید محلاتی قم تأیید صلاحیت شدند.1399/04/11
13:57:43
2.5 / 5
3272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس