جزئیات ثبت نام در جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی

جزئیات ثبت نام در جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی

به گزارش دانلود عکس دانشجویان تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ فرصت دارند در نخستین جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی شرکت نمایند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بر اساس برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران هدف اصلی ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه، تبیین وظیفه اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان در شناخت بیشتر موضوعات جامعه بخصوص ابر چالش ها و کوشش برای مشارکت در حل مشکلات موجود از راه بهره گیری از دانش و ظرفیت های علمی دانشگاه است.
بر این اساس عرضه الگویی مناسب برای ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه های آموزش، پژوهش، فرهنگ و خدمات اداری، تبیین مؤلفه های مسئولیت های اجتماعی نسبت به جامعه و محیط زیست از جنبه علمی، معرفی و تجلیل از دانشگاهیان نقش آفرین در حوزه مسئولیت های اجتماعی، تقویت انگیزه دانشگاهیان برای مشارکت در فعالیتهای داوطلبانه، کمک به تحقق دانشگاه اجتماعی و مسئولیت پذیر از اهداف اصلی برگزاری جشنواره فوق اعلام شده است.
نخستین جشنواره ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در سه بخش علمی، ادبی و هنری و اعطای «تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه تهران» برگزار می شود.
در بخش علمی مقاله در محورهای معرفی تجارب عملی ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه های ایران و جهان، تدوین و عرضه الگوی مسئولیت های اجتماعی دانشگاهیان، راهبردهای ارتقای مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه ها، نقش دانشگاه ها در توسعه و ترویج مسئولیت های اجتماعی نسبت به جامعه و محیط زیست و سنجش نگرش ها و آگاهی مدیران و کارکنان دانشگاه درباره مسئولیت های اجتماعی از متقاضیان دریافت خواهد شد.
در بخش ادبی و هنری دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات عملی دانشگاه تهران می توانند آثار ادبی و هنری خویش را جهت شرکت در مسابقه ارائه نمایند. این آثار باید در ارتباط با مبحث مسئولیت پذیری اجتماعی باشد. آثار مورد نظر در بخش های فیلم و انیمیشن، کاریکاتور، عکس، نقاشی، گرافیک و اثر ادبی (شعر، داستان، نمایشنامه و فیلمنامه) دریافت می شود.
در بخش اعطای تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی متقاضیان و تشکل ­های دانشجویی دانشگاه تهران که در بازه زمانی بهمن ماه ۱۳۹۶ تا بهمن ماه ۱۳۹۹ فعالیتهایی در حوزه­ های زیر انجام داده اند، می توانند در بخش مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت زدایی کشور، مشارکت داوطلبانه در امدادرسانی حوادث غیر مترقبه، مشارکت در برگزاری برنامه ­های فرهنگی برای ترویج فعالیت ­های داوطلبانه و امور خیریه، مشارکت در بورسیه و پشتیبانی از دانشجویان بی بضاعت و مستعد، مشارکت در برنامه های حفاظت از محیط زیست و طبیعت (در راستای تحقق دانشگاه سبز)، عرضه خدمات داوطلبانه به جامعه در چارچوب نذر تخصص، تدریس داوطلبانه در کارگاه ­های آموزشی علمی، فرهنگی و هنری، مشارکت در اردوهای جهادی و هجرت برای خدمات رسانی به مناطق محروم و تأمین ارگان های حیاتی بیماران نیازمند از راه اهدای خون و عضو یا داشتن کارت اهدای عضو شرکت نمایند.
دانش آموختگان هم می توانند در این جشنواره شرکت نمایند، به شرط اینکه فعالیت داوطلبانه در زمان دانشجو بودن آنها انجام شده باشد. همینطور در زمان ارسال آثار از دانش ­آموختگی آنها بیشتر از یک سال نگذشته باشد و پرونده دانشجویانی که بیشتر از دو ترم متوالی مشروط شده­ اند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
منبع:

1400/01/07
23:47:04
5.0 / 5
1335
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس