اعلام جزئیات ثبت نام در جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی

اعلام جزئیات ثبت نام در جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی

دانلود عکس: دانشجویان تا 15 فروردین ماه سال 1400 فرصت دارند در نخستین جشنواره ترویج مسئولیت های اجتماعی شرکت نمایند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بر اساس برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران هدف اصلی ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه، تبیین وظیفه اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان در شناخت بیشتر موضوعات جامعه به ویژه ابر چالش ها و کوشش برای مشارکت در حل مشکلات موجود بوسیله بهره گیری از دانش و ظرفیت های علمی دانشگاه است.
بر این اساس ارائه الگویی مناسب برای ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه های آموزش، پژوهش، فرهنگ و خدمات اداری، تبیین مؤلفه های مسئولیت های اجتماعی نسبت به جامعه و محیط زیست از جنبه علمی، معرفی و تجلیل از دانشگاهیان نقش آفرین در حوزه مسئولیت های اجتماعی، تقویت انگیزه دانشگاهیان برای مشارکت در کارهای داوطلبانه، کمک به تحقق دانشگاه اجتماعی و مسئولیت پذیر از اهداف اصلی برگزاری جشنواره فوق اعلام شده است.
نخستین جشنواره ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در سه بخش علمی، ادبی و هنری و اعطای «تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه تهران» برگزار می شود.
در بخش علمی مقاله در محورهای معرفی تجارب عملی ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه های ایران و جهان، تدوین و ارائه الگوی مسئولیت های اجتماعی دانشگاهیان، راهبردهای ارتقای مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه ها، نقش دانشگاه ها در توسعه و ترویج مسئولیت های اجتماعی نسبت به جامعه و محیط زیست و سنجش نگرش ها و آگاهی مدیران و کارکنان دانشگاه درباره مسئولیت های اجتماعی از متقاضیان دریافت خواهد شد.
در بخش ادبی و هنری دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات عملی دانشگاه تهران می توانند آثار ادبی و هنری خودرا جهت شرکت در مسابقه ارایه کنند. این آثار باید در رابطه با موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی باشد. آثار مورد نظر در بخش های فیلم و انیمیشن، کاریکاتور، عکس، نقاشی، گرافیک و اثر ادبی (شعر، داستان، نمایشنامه و فیلمنامه) دریافت می شود.
در بخش اعطای تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی متقاضیان و تشکل ­های دانشجویی دانشگاه تهران که در بازه زمانی بهمن ماه ۱۳۹۶ تا بهمن ماه ۱۳۹۹ کارهایی در حوزه­ های زیر انجام داده اند، می توانند در بخش مشارکت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی و محرومیت زدایی کشور، مشارکت داوطلبانه در امدادرسانی حوادث غیر مترقبه، مشارکت در برگزاری برنامه ­های فرهنگی برای ترویج فعالیت ­های داوطلبانه و امور خیریه، مشارکت در بورسیه و پشتیبانی از دانشجویان بی بضاعت و مستعد، مشارکت در برنامه های حفاظت از محیط زیست و طبیعت (در راستای تحقق دانشگاه سبز)، ارائه خدمات داوطلبانه به جامعه در قالب نذر تخصص، تدریس داوطلبانه در کارگاه ­های آموزشی علمی، فرهنگی و هنری، مشارکت در اردوهای جهادی و هجرت برای خدمات رسانی به مناطق محروم و تامین ارگان های حیاتی بیماران نیازمند بوسیله اهدای خون و عضو یا داشتن کارت اهدای عضو شرکت نمایند.
دانش آموختگان نیز می توانند در این جشنواره شرکت نمایند، به شرط اینکه فعالیت داوطلبانه در زمان دانشجو بودن آنها انجام شده باشد. همین طور در زمان ارسال آثار از دانش ­آموختگی آنها بیش از یک سال نگذشته باشد و پرونده دانشجویانی که بیش از دو ترم متوالی مشروط شده­ اند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
منبع:

1400/01/10
10:52:28
5.0 / 5
1256
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس