طی ۲ سال اول ماموریت؛

ماهواره ناسا 2200 سیاره احتمالی را رصد كرد

ماهواره ناسا 2200 سیاره احتمالی را رصد كرد

ماهواره تس متعلق به ناسا طی ۲ سال اول مأموریت خود بیشتر از ۲۲۰۰ سیاره احتمالی رصد کرده است. حال آنکه تصور می شد در اینباره ۱۶۰۰ سیاره احتمالی رصد کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از انگجت، ماهواره TESS به سرعت از اهدافی که برای آن تعیین شده، پیشی گرفته است. ناسا اعلام نمود این ماهواره از زمان آغاز فعالیت خود در سال ۲۰۱۸ میلادی تابحال بیشتر از ۲۲۰۰ سیاره احتمالی رصد کرده است.
صدها مورد از این مشاهدات، سیاراتی کوچک تر هستند که بعضی از آنها صخره ای و شبیه زمین به حساب می آیند. البته این امر لزوماً به معنای قابل سکونت بودن آنها نیست.
آمار مذکور در حالی عرضه شده که پیشبینی می شد TESS در ۲ سال نخست مأموریت خود ۱۶۰۰ سیاره رصد کند. بعضی از اکتشافات ماهواره مذکور عجیب و غریب هستند. بعنوان مثال سیاره صخره ای TOI-۷۰۰d فقط ۱۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد. سیاره LHS۳۸۴۴b یک ابر زمین بسیار داغ است که مدار آن ۱۱ ساعت طول می کشد.
البته هیچ تضمینی وجود ندارد بررسی های دقیق تمام یافته های این ماهواره را تأیید کنند، به صورتی که تابحال کشف ۱۲۰ سیاره تأیید شده است. از طرفی ناسا تصمیم دارد با استفاده از ابزارهای آتی مانند تلسکوپ فضایی جیمز وب سیاره های احتمالی را با دقت بیشتری بررسی کند.


منبع:

1400/01/11
19:30:12
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس