احتمال برخورد خزانه داری آمریكا با موسسات ارز رمز

احتمال برخورد خزانه داری آمریكا با موسسات ارز رمز

دانلود عکس: جسی پاول مدیرعامل صرافی ارزرمز کراکن هشدار داده که احتمالاً خزانه داری آمریکا در آینده نزدیک مقابله با ارز رمزهای مشهور را شروع خواهدنمود.به گزارش دانلود عکس به نقل از سی ان بی سی، قبل از این ژانت یلن وزیر خزانه داری و برخی مقامات دیگر دولت آمریکا به استفاده از ارز رمزها برای انجام نقل و انتقال های مالی مربوط به کارهای غیرقانونی به شدت انتقاد کرده بودند.
ارزش ارز رمزها در ماه های اخیر مجدداً بالا رفته و با رسیدن ارزش هر بیتکوین به بالای ۶۱ هزار دلار رکوردی بی سابقه دراین زمینه در ماه قبل به ثبت رسیده است.
پیش از این برخی دولت های دیگر جهان نیز از برنامه های خود برای مقابله با بهره گیری از بیتکوین و دیگر ارز رمزها آگاهی داده بودند. همین طور کریستین لاگراده رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در مورد استفاده از بیتکوین برای پول شویی، تامین مالی کارهای تروریستی و دیگر کارهای غیرقانونی اظهار نگرانی کرده بود.
کراکن چهارمین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر حجم معاملات است و می خواهد سهام خودرا در بازار بورس عرضه نماید. کوین بیس دیگر صرافی ارز رمز با چنین برنامه ای است که سهام خودرا چهارشنبه روانه بورس می کند. ارزش این شرکت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
مدیر عامل کراکن معتقد می باشد سردرگمی نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان در مورد ارز رمزها خیلی طول نخواهد کشید و در صورت وضع قوانین ضدپولشویی در آمریکا، افراد ملزم خواهند شد تا ارز رمزهای خودرا در کیف پول های دیجیتال نگهداری کنند تا هویت آنها پیش از انجام نقل و انتقال هایی با ارزش بیش از ۳۰۰۰ دلار کنترل و تأیید شود. وضع قوانین مشابه در دیگر کشورها نیز می تواند نگرانی در مورد پولشویی از این طریق را برطرف کند.
وی می افزاید: اما اقداماتی از این دست موجب کاهش اقبال به استفاده از ارز رمزها می شود. برای اینکه علت اصلی اقبال به این خدمات بهره گیری از خدمات مالی بوده که آزادانه و بدون دخالت و کسب سود از طرف بانک ها در دسترس همگان باشند.


منبع:

1400/01/24
15:13:28
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس