رییس دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد

بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشكده حقوق و علوم سیاسی

بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشكده حقوق و علوم سیاسی

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از بازگشت 11 عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر این بیش از 20 هیات علمی جدید نیز در این دانشکده جذب شدند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حسین سلیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به روند رو به رشد کارهای دانشکده حقوق و علوم سیاسی طی سالهای اخیر اظهار داشت: در هشت سال قبل با کوشش های اعضای هیات علمی، اداری و همین طور دانشجویان، این دانشکده روند رو به رشدی داشته است. در صورتیکه در گذشته در قالب گروهی در دل دانشکده اقتصاد فعال بود، اما حالا به یکی از افتخارات دانشگاه بدل شده و رو به سمت اهداف مطلوب خود در حال حرکت است.
وی همین طور اظهار نمود: در سالهای اخیر موفق شدیم ۱۱ عضو هیات علمی را به دانشکده حقوق و علوم سیاسی بازگردانیم و بیش از ۲۰ عضو هیات علمی جدید هم جذب نماییم. همین طور تقریباً نیمی از اعضای هیات علمی دانشکده در این سال ها ارتقا و ترفیع گرفته اند.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به پیشرفت های پژوهشی دانشکده اشاره کرد: در زمینه کارهای پژوهشی، دانشکده حقوق در سطح بالای کارهای پژوهشی دانشگاه قرار گرفته و پیشرفت های خوبی داشته است. بنا بر اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نشریه «پژوهش های راهبردی سیاست» این دانشکده درجه Q۱ ستاندن و چند مجله دیگر این دانشکده درجه های Q۲ کسب کرده اند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرد: نشست رؤسای دانشکده های حقوق کشور هم به میزبانی این دانشکده انجام شد که نشان از محوریت دانشکده حقوق و علوم سیاسی است. همین طور امروز، اغلب رتبه های برتر کنکور سراسری در رشته های حقوق و علوم سیاسی این دانشکده و دانشگاه را انتخاب می کنند.
بگفته دکتر سلیمی، جذب اعضای هیات علمی جوان، ارتقای کارهای پژوهشی و آموزشی، راه اندازی کلینیک حقوقی و مرکز شبیه سازی ملی و همین طور راه اندازی مرکز مطالعات چین همچون اقدامات درخشان دوران مدیریت قبلی دانشکده بوده است.
وی ایجاد و تقویت روح جمعی، همدلی و وفاق عمومی در دانشکده را دیگر اقدام مهم ریاست قبلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه عنوان و اشاره کرد: نخستین امر موثر در شکل گیری دانشگاه به مثابه یک دانشگاه واقعی ایجاد روح جمعی، وفاق و یک دلی در آنست که این امر به خوبی در دوران مدیریت دکتر کاشانی در این دانشکده روی داده است.
به نقل از دانشگاه علامه، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه به ماموریت های محول شده به رئیس جدید این دانشکده اشاره نمود و اظهار داشت: گسترش کارهای بین المللی دانشکده و برگزاری نشست ها و کارگاه های مجازی بین المللی، انتشار مجلات علمی دارای مجوز که هنوز منتشر نشده اند، ارتقای درجه علمی سایر نشریات علمی به درجه Q۱، برگزاری نشست های سالانه کمک به حل مسائل و مشکلات کشور، استفاده از ظرفیت عظیم دانش آموختگان دانشکده، همکاری با انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی و هنری، برگزاری دوره های تخصصی آزاد و... همچون مواردی است که رئیس جدید باید با جدیت پیگیری کند.
انتهاب پیاممنبع:

1400/01/26
22:13:52
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس