افزایش 17 تا 104 درصدی شهریه یك دانشگاه!

افزایش 17 تا 104 درصدی شهریه یك دانشگاه!

دانلود عکس: دانشگاه ˮآلبرتاˮ کانادا اعلام نمود که شهریه دانشجویان خودرا بین 17 تا 104 درصد می افزاید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از بتاسی تی وی نیوز، این افزایش شهریه در حالی اتفاق می افتد که برخی دانشجویان معتقدند این امر موجب دور شدن آنها از این دانشگاه می شود و بالاتر از حد مجاز تعیین شده در استان است.
"جوئل آگاروال"( Joel Agarwal) رئیس اتحادیه دانشجویان کانادا اظهار داشت: دانشجویان، با این افزایش شهریه کاملا نامید شده اند و من از آنها خواسته ام که در مورد انتقال به دانشگاهی دیگر، درخواست های خودرا برای من ایمیل کنند.
وی افزود: نگرانی من به خاطر والدین این دانشجویان است.
اتحادیه دانشجویان کانادا اعلام نمود که هفته پیش خبر این افزایش ۱۷ تا ۱۰۴ درصدی در دانشگاه آلبرتا را شنیده و این افزایش شهریه را بیش از اندازه توصیف کرده است.
برمبنای اعلام این اتحادیه، این افزایش شهریه می تواند در ۱۰ برنامه تحصیلات تکمیلی و کارشناسی همچون دندانپزشکی، حقوق و مهندسی تاثیر بگذارد.
"اندرو باتیکی" یکی از دانشجویان مهندسی دانشگاه آلبرتا اظهار داشت: من دانشگاه آلبرتا را انتخاب کردم، چونکه یک موسسه آموزش عالی با کلاس جهانی است.
شهریه رشته ما افزایش ۲۴.۵ درصدی خواهد داشت و من اگر می دانستم شهریه مقرر است تا این میزان افزایش یابد، تحصیل در این دانشگاه را شروع نمی کردم.
گزارش ها حاکی از آنست که دانشگاه آلبرتا با کاهش بودجه روبه رو شده و این دانشگاه را به تعدیل نیرو و کاهش هزینه ها مجبور کرده است. حالا نیز این کاهش بودجه مستقیما روی شهریه های پرداختی دانشجویان تاثیر می گذارد.
در بخشنامه افزایش شهریه های کانادا آمده که متوسط شهریه یک موسسه آموزش عالی نمی تواند برای سه سال آینده بیش از ۷ درصد افزایش یابد.
گفتنی است، افزایش شهریه ها باید به تایید وزارت آموزش کانادا برسد. در صورت تصویب، این افزایش شهریه از سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی اجرائی می شود.
منبع:

1400/01/28
15:24:09
5.0 / 5
1121
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس