رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد

استثنائی ترین كشور در برگزاری كنكور هستیم

استثنائی ترین كشور در برگزاری كنكور هستیم

به گزارش دانلود عکس رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه استثنائی ترین کشور در برگزاری کنکور هستیم، اظهار داشت: در چند سال اول باید بحث پذیرش دانشجو در دانشگاه ها محتاطانه اتفاق بیفتد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه ۱۴۷ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار نمود: ایرادهای جدی در بحث کنکور داریم و تغییر لازم است. تغییر هم هزینه ها و لرزش هایی دارد ازاین رو باید به دنبال تغییر با کمترین هزینه و بیشترین عایدی برویم.
وی اظهار داشت: در برگزاری کنکور استثنائی ترین کشور هستیم و این سیستم متمرکز فقط در کشور ما وجود دارد. باید از تجربیات دیگر کشورها هم استفاده نماییم. ضمن اینکه بحث اثر وضعیت فعلی بر نظام تعلیم و تربیت باید جدی گرفته شود. این شیوه بر تمام جریان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اثر می گذارد. چون نظامی را طراحی نموده ایم که علم نما است.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین رستمی اظهار داشت: باید مزایای کنکور حفظ شود و بحث های ترمیمی در نظر گرفته شود و حتی بحث پذیرش دانشگاه ها باید محتاطانه در چند سال اول رخ دهد تا کمترین عوارض با بیشترین آورده را داشته باشد.
در ادامه دکتر ابراهیم سوزنچی معاون خط مشی گذاری شورایعالی انقلاب فرهنگی هم در ادامه جلسه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود اعلام نمودند که مسؤلان آموزش و پرورش برای کنکور تدبیری بیندیشند که این جمله نشان دهنده اهمیت و لزوم از بین بردن صدمه های موجود است.
وی اظهار داشت: از نظر اجرایی اقداماتی باید برنامه ریزی شود که قابل اجرا باشد. بحث محرومیت آموزشی لزوم بسط عدالت آموزشی با اجرای طرح ساماندهی کنکور مورد اهمیت و تاکید است. چون در کنکور با تراز شدن رتبه ها این مشکل تفاوت معدل ها حل می شود. در این طرح پیشبینی شده که بحث امتحانات نهایی سنجش و پذیرش باید در ستاد نقشه جامع علمی کشور مصوب شود.
سوزنچی اظهار نمود: اگر عزم اجرای این سیاست را داشته باشیم می توانیم ادعا نماییم با اتخاذ سیاست هایی، طرح ۶۰ درصد سوابق تحصیلی و ۴۰ درصد آزمون قابلیت اجرا دارد.
منبع:

1400/02/05
13:38:09
5.0 / 5
1177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس