رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران تاكید كرد

جامعه دانشگاهی با اطمینان واكسن تزریق كنند

جامعه دانشگاهی با اطمینان واكسن تزریق كنند

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر لزوم حفظ نشاط در فضای آموزشی دانشگاه تصریح کرد و اظهار داشت: به اساتید جوان  سفارش می کنم روش و منش اساتید برجسته و پیشکسوت دانشگاه را ادامه دهند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران بابیان اینکه در این ۱۵ ماهی که از شیوع کووید ۱۹ می گذرد حوزه های مختلف شامل آموزشی و بهداشت و درمان دانشگاه زحمات بسیاری متقبل شدند و تجربه ارزشمندی کسب کرده اند، اضافه کرد: فضای روحی حاکم بر دانشگاه و جامعه را در اسفند ۹۸ برای مدیریت همه گیری ویروس برنامه ریزی می کردیم؛را با امروز که در پیک چهارم هستیم مقایسه کنید. در این دوره باوجوداینکه حجم کاری بیمارستان ها روند افزایشی داشته و کرونا صدمه روحی به کادر درمان زده، اما صبر و تحمل همکاران بیشتر شده و این گذشت و فداکاری سبب افزایش آرامش نسبی در بیمارستان ها و دانشگاه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران آرامش نسبی حاکم در بیمارستان ها و دانشگاه را حاصل زحمات بسیار و تجربه انباشته شده همکاران بیان کرد و اظهار داشت: در طول این مدت بیمارستانی مانند امام خمینی ۵۰ درصد از ظرفیت خویش را ظرف مدت دو هفته جابه جا کرد و به بیماران کوویدی اختصاص داد و بیمارستان های دیگر هم بدون اینکه ستاد با آنان دستوری برخورد کند از حداکثر ظرفیت خود برای خدمت به مردم استفاده کردند.

دکتر کریمی بابیان اینکه یادمان باشد بیمارستان های دانشگاه در شرایطی به بیماران کووید خدمت می کنند که تخت های دیگر آنان در اختیار بیماران غیرکوویدی است، اضافه کرد: همه بیمارستان های دانشگاه با حداکثر ظرفیت خود به مردم خدمت می کنند. امیدوارم همان گونه که دانشگاه در این ۱۴ ماه گذشته با سربلندی و گشاده دستی تمامی ظرفیت خویش را در اختیار مردم گذاشت؛ باقی مانده این راه هم که نمی دانیم چه مدت است با همین روند پیش برود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران عملکرد بیمارستان امام خمینی را شاخصی در بین بیمارستان های کشور دانست و اظهار داشت: باتوجه به شهرت و عملکرد خوبی که این بیمارستان در کووید ۱۹ داشته؛ طبیعی است بار رجوع آن هم بیشتر شود و این بر عهده معاونت های مربوطه است که نسبت به توزیع مناسب بیماران در بیمارستان های مختلف تلاش کنند.
دکتر کریمی در مورد اهمیت تزریق واکسن به کادر درمان اظهار داشت: مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اساتیدی که نگاه علمی و مستدل به واکسن دارند، مصاحبه کند تا کادر درمان و جامعه دانشگاهی با اطمینان خاطر واکسن دریافت نمایند و با ایمنی بیشتر به بیماران خدمت کنند.

وی بابیان اینکه دانشگاه دور از جامعه نیست بلکه در بین جامعه است، اضافه کرد: در مدت همه گیری کووید ۱۹ و در اوج شرایط سخت، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برای نجات جان مردم تلاش می کنند. درحالی که پرستار ما را پیش از رسیدن به بیمارستان از ترس کووید از ماشین پیاده می کنند، پرستار دیگری در شرایط آبستن برای مراقبت از بیماران جان خویش را از دست می دهد. همه این فداکاری ها نشان میدهد که قشر کلی درمان دانشگاه ها درحال کار و تلاش هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی در انتها بر حفظ و ارتقای روحیه بانشاط و پر امید در فضای آموزشی تاکید کرد و اظهار داشت: به اساتید جوان سفارش می کنم روش و منش اساتید برجسته و پیشکسوت دانشگاه را ادامه دهند.
منبع:

1400/02/06
22:15:42
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس