استاد پیشكسوت دانشگاه علوم پزشكی تهران درگذشت

استاد پیشكسوت دانشگاه علوم پزشكی تهران درگذشت

به دنبال فوت یک استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس این دانشگاه پیام تسلیتی صادر کرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، متن پیام دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت درگذشت دکتر مرتضی مصفا استاد پیشکسوت دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه به شرح ذیل است.
"خبر درگذشت همکار ارجمند و دلسوز جناب آقای دکتر مرتضی مصفا، استاد بااخلاق و پیشکسوت دانشکده دندانپزشکی و الگوی عملی تعهد حرفه ای باعث تأسف و تألم شد.
فقدان این استاد پرارزش را که بیشتر از هفتاد سال در امر پژوهش، تحقیق و آموزش دانشجویان، اساتید و دندانپزشکان متخصص و همینطور درمان بیماران فعالیت داشتند، به خانواده ایشان، شاگردان پرکار و دانشگاهیان گرامی، خصوصاً همکاران ایشان در دانشکده دندانپزشکی تسلیت عرض نموده، از خداوند منان برای آن استاد فقید، غفران و رحمت واسعه الهی و برای خانواده گرامی، همکاران و شاگردان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت می نمایم".
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی مصفا، سال ۱۳۰۵ در شهر اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات متوسطه خویش را در آن شهر گذراند. در سال ۱۳۲۲ در دانشکده دندانپزشکی پذیرفته و در سال ۱۳۲۶ فارغ التحصیل شد. پس از اتمام خدمت نظام وظیفه، در سال ۱۳۲۸ بعنوان هیئت علمی به استخدام دانشکده دندانپزشکی درآمد. ایشان در پست هایی همچون ریاست درمانگاه و ریاست بخش پروتز خدمات ارزشمند ای ارائه نمود. مقالات گوناگونی در مجله دندانپزشکی به چاپ رسانده و کتابی درباره پروتز پارسیل، حاصل کار وی است. دکتر مصفا، پس از طی مرحله دانشیاری، به کسب مقام استادی نایل آمد. سرانجام در سال ۱۳۵۴ بازنشسته شد ولی ارتباط خویش را با دانشکده دندانپزشکی قطع نکرد.
منبع:

1400/02/09
12:53:56
5.0 / 5
1085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس