مستربچ های نانویی ایرانی در صنعت خودروسازی استفاده شد

مستربچ های نانویی ایرانی در صنعت خودروسازی استفاده شد

به گزارش دانلود عکس محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مستربچ های نانویی کاربردی در صنعت خودروسازی شدند. این مستربچ های مبتنی بر اکسید روی نسبت به مستربچ های رایج مزیت های گوناگونی دارد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، بابک جهان آرا، کارشناس بخش تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: مستربچ های تولیدی در این شرکت برپایه اکسید روی بوده و از این نظر یک مزیت بزرگ نسبت به مواد پایه نقره دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات مستربچ های پایه نقره، آلودگی های محیطی و صدمه احتمالی به محیط زیست است، اظهار داشت: خارج شدن ذرات نقره از ساختار مستربچ می تواند به موجود زنده نظیر آبزیان صدمه برساند. این مستربچ ها می تواند حتی برای مصرف کننده حساسیت پوستی ایجاد کند؛ ازاین رو استفاده از مستربچ های پایه نقره در محصولاتی نظیر جوراب امکان دارد عوارضی برای مصرف کننده به دنبال داشته باشند.
به گفته جهان آرا، این در شرایطی است که این مشکلات در مستربچ های پایه اکسید روی وجود ندارد و همین مبحث سبب شده تا بتوان از این مستربچ ها در صنایع غذای و بسته بندی استفاده نمود.
وی اظهار داشت: دامنه کاربرد مستربچ های آنتی باکتریال نانویی بسیار وسیعی است از صنعت نساجی و بسته بندی تا خودروسازی این مستربچ ها کاربرد دارند. با یک شرکتی در برزیل وارد همکاری شده ایم تا از این مستربچ ها در محصولات این شرکت خودروساز برزیلی استفاده گردد.»
کارشناس بخش تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان افزود: تأمین مواد اولیه مورد نیاز گروهی از قطعه سازان عمده در صنعت خودرو و همینطور ساخت ترکیبات پیشرفته برای صنایع لوله و بسته بندی همچون فعالیتهای این شرکت است.


منبع:

1400/02/11
16:12:13
5.0 / 5
1247
تگهای خبر: شركت , فناوری , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس