دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد

نقش موثر اساتید در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت

نقش موثر اساتید در تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت

به گزارش دانلود عکس دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی نقش اساتید در تحقق نظام تعلیم و تربیت را بسیار موثر دانست و اظهار داشت: باید از محور تعلیم و تربیت حمایت نماییم و رفیع ترین جایگاه و منزلت اجتماعی را برای او فراهم نماییم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ اردیبهشت ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم و استاد، پیامی صادر کرد.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

انسان در قرآن کریم از «آموختن» آنچه نمی داند کرامت می یابد، پیامبراکرم(ص) مأمور به تعلیم و تهذیب و پایدار کردن اخلاق در بین مردم می شود و در سنت علوی، هر که حرفی بیاموزاند او را بنده خویش کرده است، این چکیده ای از نگاه مکتب نورانی اسلام به جایگاه رفیع «معلم» است.
«روز معلّم» را پاس می داریم و یاد و خاطره معلم و استاد برگزیده «استاد شهید، مرتضی مطهری» که نماد جامع نگری، اندیشه ورزی، نوآوری و دردمندی بود را هم گرامی می داریم. به تعبیر حکیم انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری "جامعه ای که بر محور آموزش می چرخد، معلّم مرکز آن دایره و محور آن حرکت است"، بنابراین بر ماست که محور تعلیم و تربیت را حمایت نماییم و رفیع ترین جایگاه و منزلت اجتماعی را برای او فراهم نماییم.
نقش معلم و استاد بعنوان هدایت کننده و اسوه ای امین و بصیر در فرایند تعلیم و تربیت و موثرترین عنصر در تحقق مأموریت های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی، نقشی بی بدیل است و عبور از چالش های پیش روی نظام تعلیم و تربیت و تحقق اهداف «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» و نقشه جامع علم کشور تنها با همکاری، همیاری و همدلی معلمان و اساتید امکان پذیر است. بدون شک جامعه ایرانی به قله های پیشرفت و تعالی دست نمی یابد مگر با فراهم آوردن زمینه های تربیت معلمان و اساتیدی خلاق و فکور و تأمین فضایی احترام آمیز که متناسب با شأن آنها باشد.
ایران اسلامی امروز به خود می بالد که بهره مند از وجود معلمان و اساتید فرهیخته است که دست همت از آستین فکرت برون آورده اند و خردمندانه با توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان و هم ارتقاء جایگاه و نقش تربیتی خانواده و مشارکت اثربخش آن با نظام تعلیم و تربیت، گام در راه پیشرفت میهن عزیزمان برداشته اند و خدمتی بی منت، پر از حماسه، مجاهدت و ایثار را عرضه می کنند.
امید آن دارم نهادها، دستگاه ها، سازمان ها و بخش های سهیم در پیشرفت کشور با مشارکتی فعال و مؤثر و قدرشناسی از تلاشهای معلمان عزیز و اساتید گرانقدر دانشگاهی، از مسئولیت خویش در برابر آموزش و پرورش و دانشگاه غفلت نورزند تا این نهادهای مهم علم و دانش بتواند اثربخش تر از هر زمانی به فعالیتهای خود بپردازد.
بدیهی است استقرار جامعه اسلامی و رسیدن به اهداف و شاخصهای تمدن نوین اسلامی و دست یافتن به پیشرفت جامع و فراگیر و بهره مندی از جامعه صالح، سالم و موفق مستلزم منابع انسانی دانشمند، توانمند و صالح و صادق است که شرافت آن متعلق به جامعه معلمین و اساتید حوزه و دانشگاه است.
از خدای سبحان در ماه پر فضیلت رمضان دوام توفیقات جامعه معلمین عزیز را خواستارم و از مسئولین کشور تقاضامندم از هر نوع پشتیبانی از جامعه معلمین و اساتید دریغ نکنند که خدمت به آنها، خدمت به شرافت و عزت ملی و کمک به استقرار جامعه اسلامی است".

منبع:

1400/02/12
20:07:24
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دانلود عکس