احكام همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی چه زمانی صادر می شود؟

احكام همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی چه زمانی صادر می شود؟

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست رؤسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور اظهار داشت: اقدامات در ارتباط با همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی انجام شده، اما صدور احکام در ارتباط با این افزایش بلافاصله بعد از تأمین اعتبار لازم، صورت خواهد گرفت.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در نشست روسای دانشگاه ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارت عتف که ظهر امروز با حضور اعضای شورای معاونان بصورت مجازی برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در لیالی قدر و تسلیت ایام سوگواری شهادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع)، با گرامیداشت یاد و خاطره استاد مرتضی مطهری، هفته پاسداشت مقام شامخ معلم و استاد را تبریک گفت.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه در ارتباط با مبحث همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی توضیحاتی داد و با اشاره به سوابق پیگیری اجرایی شدن این طرح اظهار داشت: همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، با اعضای هیات علمی غیربالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با در بند "و" تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور درج شد و به تایید شورای نگهبان هم رسید، کار بسیار ارزشمندی بود که با همراهی و مساعدت، سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پیگیری های مستمر این وزارت به ثمر نشست.
وی ادامه داد: از آنجائیکه حسب قانون، محل تأمین اعتبار این تبصره، فروش اموال و سهام است، منتظر زمان تأمین اعتبار و اعلام آن از جانب سازمان برنامه و بودجه؛ بعنوان متولی بودجه کشور هستیم تا برمبنای آن نسبت به صدور احکام اقدام گردد. طبق هماهنگی های انجام شده با جناب آقای دکتر نوبخت، این مساله در دست اقدام است.
دکتر غلامی با اشاره به ضرورت رعایت ملاحظات قانونی و طی گام به گام مراحل اجرائی، اشاره کرد: این قانون از شروع فروردین ۱۴۰۰ اجبار اجرایی دارد و اساسا بعد از تأمین اعتبار از تاریخ یاد شده پرداخت خواهد شد.
وی همین طور با اشاره به اینکه درباب افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارمندان هم اظهار داشت: با تغییر تاریخ اجرای این مصوبه از ۰۱/‏۱۱/‏۹۹‬ به ۱/۱۲/۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند از محل درآمدهای اختصاصی یا مانده های سنواتی این پرداخت ها را انجام دهند.
ساماندهی آموزش عالی جزو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و لازم الاجراست
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه، با اشاره به نکاتی چند درباب اهمیت اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی، اظهار داشت: همانطور که بارها بیان و تاکید شده است؛ این طرح جزو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و لازم الاجراست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی ادامه داد: طرح ساماندهی آموزش عالی بعد از دو سال کار کارشناسی، به شورای عالی انقلاب فرهنگی عرضه و طی برگزاری جلسات مختلف و مختلف و بعد از بررسی های دقیق، بعنوان طرح قابل اجرا تایید شده و به وزارت علوم ابلاغ گردیده است. بنابراین وزارت علوم موظف است باتوجه به اهمیت اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این طرح را بصورت دقیق و مطالعه شده اجرا نماید که البته این کار با نظرخواهی و دریافت پیشنهادات دانشگاه ها انجام شده است و در حین اجرا هم آماده دریافت نظرات کارشناسی شده و مستند هستیم.
دکتر غلامی افزود: نکته دوم درباب مأموریت های کلان آموزشی، پژوهشی است که این مساله برمبنای ظرفیت های محلی، منطقه ای و ملی دانشگاه ها انجام می گیرد و لازم است برمبنای آن تغییرات مورد نیاز در برنامه راهبردی موسسات صورت گیرد.
این مقام همینطور تصریح کرد: رشته های تحصیلی، گرایش ها و ظرفیت پذیرش هم از اختیارات شورای گسترش است و برمبنای مصوبات این شورا تعیین می شود.
دکتر غلامی در آخر با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و هدف از اجرای آنکه کیفی سازی و ارتقا آموزش در سطح کلان است، گفت: انتظار این است که روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با تبیین دقیق این طرح در میان مسئولان استانی از مطرح شدن مسائل غیرکارشناسی و مطالبی که بعضاً ناآگاهانه عنوان می شود جلوگیری نمایند.1400/02/15
22:47:38
5.0 / 5
1141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانلود عکس