اساسنامه كانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی تدوین شد

اساسنامه كانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی تدوین شد

دانلود عکس: اساسنامه کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی در 33 ماده به تایید دانشگاه رسید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، اساسنامه کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی برمبنای بخشنامه نحوه تشکیل انجمن دانش آموختگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که در سال ۱۳۷۷ به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید، تدوین شده است.
بر این اساس اساسنامه کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی در ۳۳ ماده تدوین شده است که در ماده ۱ این اساسنامه آمده است کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی، تشکیلاتی است علمی، فرهنگی، غیرسیاسی، غیر انتفاعی و مستقل از دانشگاه و دارای شخصیت حقوقی مستقل که در این اساسنامه به اختصار، کانون نامیده شده است.
همین طور دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبائی به شخصی اطلاق می شود که موفق به ستاندن حداقل یک مدرک رسمی یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری از این دانشگاه باشد. دانش آموختگان تمام مؤسساتی که از تجمیع آنها دانشگاه علامه طباطبائی تشکیل شده است، نیز جزء دانش آموختگان این دانشگاه محسوب می شوند.
واحدهای کانون، مرکز کارهای دانش آموختگان یک رشته است که تحت نام آن رشته تحصیلی در کانون دانش آموختگان تشکیل می شود و کلیه دانش آموختگان آن دانشکده که عضو کانون باشند می توانند در آن واحد فعالیت کنند.
واحد هایی که فقط یک عضو در شورای مرکزی دارند، یک نفر دیگر که درانتخابات اعضاء شورای مرکزی پس از نفر اول آن واحد بیشترین رای را به خود اختصاص داد، نیز عضو شورای آن واحد خواهد بود.
سال مالی کانون از اول فروردین ماه هر سال شروع و به آخر اسفند ماه همان سال ختم می شود. دبیر کانون وضع حساب ها و ترازنامه مالی هر سال را حد بیشتر تا آخر خرداد ماه سال بعد، تهیه و بعد از رسیدگی و اظهار نظر توسط بازرسان تا ۷۵ تیرماه به شورای مرکزی تسلیم می نماید. بررسی و تصویب نهایی حساب ها و ترازنامه مالی توسط شورای مرکزی صورت می گیرد.
شورای مرکزی حداکثر ۲ هفته پیش از اختتام تصدی خود نتیجه انتخابات دوره بعد را بصورت عمومی، اعلام و حداکثر دو هفته بعد از انتخاب دبیر کانون، صورتجلسه تحویل و تحول اسناد و مدارک موجودی حسابها، دفاتر و اموال و مُهر کانون انجام می شود.

منبع:

1400/02/26
19:31:10
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: آموزش , انجمن , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دانلود عکس