نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

به گزارش دانلود عکس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری نقشه راه صنعت دریایی را تدوین می کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۳چالش مهم و اصلی صنعت دریایی کشور شناسایی شد تا با روش های فناورانه و با کمک شرکتهای دانش بنیان پاسخ داده شود.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری های صنعت دریایی در تلاش است تا با رفع چالش های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.
این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، بعنوان یکی از قدیمی ترین صنایع، به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع نیازها و چالش های خود است. فناوری هایی که نقشی اثرگذار در کاربردی تر شدن این صنعت دارند و می توانند به رشد و توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکتهای دانش بنیان به این حوزه ورود کرده و از میان خیلی از چالش ها، ۳ نیاز مهم را شناسایی کرده و اقداماتی برای رفع آنها دارد.
این ۳ چالش به موضوعات «ملاحظات عملیاتی»، «نظارتی» و «ایمنی» دریایی مرتبط می باشد. مقرر است ستاد با همکاری شرکتهای دانش بنیان و خلاق بعد از بررسی وضع موجود و شناسایی نیازهای این حوزه در چارچوب نقشه راه فناوری های دریایی در راه رفع این چالش ها گام بردارد.


منبع:

1400/02/30
13:05:32
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: ایمنی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانلود عکس