معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد

آمادگی خوابگاه ها دانشگاه تهران برای اسكان دانشجویان

آمادگی خوابگاه ها دانشگاه تهران برای اسكان دانشجویان

به گزارش دانلود عکس معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اعلان اینکه خوابگاه ها آمادگی اسکان دانشجویان برای گذراندن دروس عملی را دارند، اظهار داشت: اداره کل امور خوابگاه ها آمادگی دارد تا با برنامه ریزی اداره کل آموزش دانشگاه شرایط اسکان دانشجویان برای گذراندن دروس عملی بصورت فشرده را مشابه سال تحصیلی قبل فراهم آورد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سعید حبیبا در نشست معاونان دانشجویی دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران ضمن تشکر از زحمات معاونان و همکاران حوزه های دانشجویی در دوران انتشار ویروس کرونا، گزارشی را از مباحث مطرح شده در نشست معاونان دانشجویی سراسر کشور که در تاریخ سیزدهم بهمن ماه سال جاری با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده بود ارائه کرد و اظهار داشت: بحث اهمیت استقلال مالی حوزه دانشجویی دانشگاه ها، شیوه آموزش و اسکان دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و بودجه سال آتی تغذیه همچون موارد مطروحه در این گزارش بود.
وی درباب برنامه دانشگاه تهران برای اسکان و آموزش دانشجویان اضافه کرد: در این مقوله تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، متأسفانه طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آستانه پیک چهارم شیوع ویروس کرونا قرار گرفته ایم، پس آموزش در نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ برای مقاطع مختلف خصوصاً دانشجویان مقطع کارشناسی همچنان بصورت مجازی خواهد بود.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اعلان اینکه خوابگاه ها آمادگی اسکان دانشجویان برای گذراندن دروس عملی را دارند، اظهار داشت: اداره کل امور خوابگاه ها آمادگی دارد تا با برنامه ریزی اداره کل آموزش دانشگاه شرایط اسکان دانشجویان برای گذراندن دروس عملی بصورت فشرده را مشابه سال تحصیلی قبل فراهم آورد. در عین حال برمبنای بخشنامه اخیر سازمان امور دانشجویان امکان میهمان شدن دانشجویان در دانشگاه های نزدیک محل زندگی برای گذراندن دروس عملی نیز فراهم گشته است.
حبیبا اضافه کرد: هم اکنون فقط به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که تصویب پروپزال کرده اند و نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه، مزرعه، بیمارستان و … را دارند و استادان راهنما و رئیس دانشکده آنها این الزام را تشخیص می دهند، اجازه اسکان در خوابگاه ها را خواهیم داد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اعلان اینکه حفظ سلامتی دانشجویان برای دانشگاه در اولویت نخست قرار دارد، اشاره کرد: باید بپذیریم مشکلات و آثار مترتب از ویروس کرونا کل جهان را درگیر کرده است و خیلی از تبعات آن از دست ما خارج است، ولی بایستی تلاش نماییم ضمن حفظ سلامتی دانشجویان بین ظرفیت ورودی ها و میزان فارغ التحصیلان تعادل برقرار نماییم و دراین زمینه وجود وحدت رویه بین دانشکده ها و پردیس ها لازم است.
در ادامه معاونان دانشجویی دانشکده ها و پردیس ها، مشکلات و مسائل پیش آمده در حوزه دانشجویی در دوران شیوع ویروس کرونا را مطرح نمودند. نگرانی از عدم توازن بین ورودی های دانشگاه ها و میزان فارغ التحصیلان در سال کرونائی، عدم وجود وحدت رویه در اجرای سیاست های دانشگاه در دانشکده ها، مشکلات بخشنامه لغو تعهد آموزشی و اسکان دانشجویان همچون موضوعات مطرح شده از طرف معاونان دانشجویی دانشکده ها بود.
منبع:

1400/03/03
10:09:47
5.0 / 5
1258
تگهای خبر: آثار , آموزش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس