در گزارش دانلود عكس مطرح شد؛

استفاده از سامانه هوشمند رصد فراگیری كرونا در انتخابات

استفاده از سامانه هوشمند رصد فراگیری كرونا در انتخابات

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سامانه هوشمند رصد وضعیت فراگیری ویروس کرونا در شهر تهران، برای انتخابات پیش رو مورد استفاده قرار می گیرد.علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزییات «سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی پیش بینی زمانی و مکانی میزان شیوع کرونا» گفت: این سامانه با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی و داده های افراد مبتلا به کرونا، میزان شیوع ویروس را در مناطقی که افراد مبتلا حضور داشته اند، طی دو هفته پیش بینی می کند.
وی اظهار داشت: برای کارکرد این سامانه، داده های افراد مبتلا به کرونا از سمت وزارت بهداشت در اختیار ما قرار می گیرد و با تکنیک های مدنظر، این داده ها ژئوکد شده و مشخص می شود افراد مبتلا به کرونا در کدام مناطق سکونت دارند. بدین سان با داده های سلامت این افراد، میزان فراگیری کرونا برای مدت دو هفته آتی بصورت محله به محله و از این نظر که ویروس در کدام مناطق شدت یافته یا کاهش پیدا کرده، قابل پیش بینی است.
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT اشاره کرد: این تکنیک هوش مصنوعی برمبنای جابجایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، مشخص می کند که احتمال شیوع بیماری در کدام مناطق بیشتر است. هوش مصنوعی الگوی جابجایی افراد را استخراج کرده و ما آنرا روی سامانه اعمال کرده و در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهیم. با این وجود مشخص می شود که تا دو هفته آتی، کدام مناطق مستعد شیوع ویروس کرونا هستند و در کدام اماکن فراگیری ویروس بیشتر خواهد شد.
وی با تاکید بر این که با این الگوریتم تا حد زیادی قابل پیش بینی است که میزان آلودگی در چه محلاتی درحال بالا رفتن است، اظهار داشت: اکنون این سامانه در تهران به کار گرفته شده و داده های البرز هم نیز در اختیار ما قرار می گیرد. چونکه درصد قابل توجهی از ساکنان البرز طی روز در تهران در رفت و آمد هستند.
انصاری با اعلان اینکه در صورتیکه سایر شهرها نیز درخواست استفاده از کاربردهای این سامانه را داشته باشند، آنرا در اختیارشان قرار می دهیم، اضافه کرد: سامانه رصد وضعیت فراگیری ویروس کرونا مبتنی بر هوش مصنوعی، برای انتخابات ۱۴۰۰ نیز در کلانشهر تهران مورد استفاده قرار می گیرد. این سامانه بصورت ویژه و با دقت بیشتر و دیتای کامل تر در روزهای انتخابات پیش رو کمک می نماید که بصورت منطقه به منطقه و محله به محله، وضعیت فراگیری ویروس پیش بینی و برمبنای آن، تصمیم گیری برای محدودیت های رفت و آمد اعمال شود.
وی اظهار داشت: سامانه پیش بینی زمانی و مکانی میزان شیوع ویروس کرونا با بهره گیری از هوش مصنوعی، یک سامانه پشتیبانی تصمیم است و به کمک معاونت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی می آید. عملکرد این سامانه مطابق با استانداردهای بهداشت جهانی و کاملاً متفاوت از سامانه ماسک است.


منبع:

1400/03/06
12:10:33
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: دانشگاه , سلامت , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس