افزایش ۳۰ درصدی درخواست نقل و انتقال و مهمانی دانشجومعلمان

افزایش ۳۰ درصدی درخواست نقل و انتقال و مهمانی دانشجومعلمان

دانلود عکس: مدیرکل برنامه ریزی، خدمات و رفاه دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در سال قبل باوجود این که کلاس ها بصورت غیر حضوری و مجازی بود و توقع این بود که درخواستی برای نقل و انتقال و مهمانی نداشته باشیم ولی نسبت به سال قبل افزایش 30 درصدی داشتیم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دوازدهمین جلسه کمیته نظارت بر میهمانی و انتقال دانشجویان در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان با حضور نماینده وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان حوزه های ستادی اجرا شد. در این نشست درباب مفاد شیوه نامه میهمانی و انتقال دانشجویان بحث و گفتگو شد.
دکتر انصاری راد معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اعلان اینکه این دانشگاه بعنوان دانشگاهی که زیست محور است و دانشجویان آن شبانه روزی هستند و باید بصورت شبانه روزی در پردیس ها مستقر شوند اظهار نمود: فلسفه تربیت معلم به شبانه روزی بودن آنست تا دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل، علم آموزی و کسب فضائل اخلاقی و صلاحیت های حرفه ای و شایستگی های مورد نیاز را کسب نمایند.
وی افزود: فضاهای دانشگاهی بعنوان فضاهایی در نظر گرفته شد که دانشجویان بتوانند با آرامش در آن قرار بگیرند و احساس دلتنگی نکنند و در آن فضا کارهای آموزشی و تربیتیشان را دنبال کنند.
دکتر انصاری راد با اعلان اینکه دانشجویان بعد از آخر دوره شیوع بیماری کرونا و حضور در فضای دانشگاه متوجه تعدادی از تغییرات خواهند شد اضافه کرد: از این که در وضعیت کرونائی فضاهای دانشگاه در ۸۰ درصد استانها ارتقاء پیدا کرده و افزایش اعتبارات مربوط به تملک و تجهیزات و تعمیرات چندین برابر شد بسیار خرسندیم و باید گفت کرونا در کنار تمام تهدیدهایی که داشت توانستیم قسمتی از آنرا به فرصت تبدیل نماییم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، در ادامه جلسه دکتر حیدری مدیرکل برنامه ریزی، خدمات و رفاه دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد: در سال قبل باوجود این که کلاس ها بصورت غیر حضوری و مجازی بود و توقع این بود که درخواستی برای نقل و انتقال و مهمانی نداشته باشیم ولی نسبت به سال قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم.
دکتر حیدری افزود: در این خصوص کمترین اعتراض را در سال قبل داشتیم. سال تحصیلی آینده به جهت آمار ۹۰ هزارنفری دانشجومعلم یکی از پرمشغله ترین سالهای آموزشی، خدمات دانشجویی و مالی و اداری خواهد بود.
دکتر حیدری با اعلان اینکه دستورالعمل ها و شیوه نامه نقل و انتقال در شورای تخصصی دانشجویی به تصویب رسیده است اضافه کرد: این شیوه نامه یک ساله بوده و انتظار می رود بعد از لحاظ نمودن پیشنهادهای همکاران حاضر در جلسه و اصلاح و پرداختن به تعدادی از عناوینی که امروز بیان می شود در مراجع بالادستی به تصویب برسد.
منبع:

1400/03/06
15:50:47
5.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانلود عکس