تشدید تمهیدات بهداشتی دانشگاه تربیت مدرس در روزهای كرونایی

تشدید تمهیدات بهداشتی دانشگاه تربیت مدرس در روزهای كرونایی

به گزارش دانلود عكس بر مبنای بخشنامه ستاد آگاه سازی و جلوگیری از كرونا در دانشگاه تربیت مدرس، از دوازدهم تیرماه استفاده از ماسك در تمام محیط های دانشگاه الزامی است و انتظامات دانشگاهاز ورود افراد بدون ماسك به محیط دانشگاه ممانعت خواهند كرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بر طبق این بخشنامه، همکاران انتظامات مستقر در محل ورودی دانشکده ها و واحدهای مختلف موظفند از ورود افراد بدون ماسک به داخل ساختمان ها ممانعت به عمل آورند. بدیهی است عرضه هرگونه خدمت به این افراد ممنوع می باشد.
موارد فوق شامل اساتید مدعو احتمالی، ارباب رجوع، میهمانان احتمالی همکاران دانشگاه هم می باشد و لازم است توسط همکاران مرتبط به رجوع کنندگان مزبور اطلاع رسانی صریح و شفاف صورت گیرد.
همینطور به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت و کنترل مستمر سلامت افراد، ضروریست کلیه دانشگاهیان شامل اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان فرم ارزیابی سلامت از لحاظ عوارض مبتلا شدن به بیماری کووید -19 را به صورت هفتگی تکمیل و به صورت سیستمی ارسال کنند کاملا الزامی است که در صورت ایجاد هرگونه تغییر در شرایط سلامت خود، مبحث را از این طریق به مرکز بهداشت دانشگاه اعلام نمایند و کوتاهی در این حوزه باعث مسئولیت جدی مدنی خواهد بود.
در این بخشنامه آمده است که از مدیران واحدهای دانشگاه تقاضا می شود جهت یادآوری و تاکید بر تکمیل فرم خودارزیابی سلامت، هر هفته پیام مطمئنی برای کلیه کارکنان ارسال کنند. همینطور ضروریست مدیران هر بخش بر استفاده کارکنان از ماسک در محل کار تاکید کرده و به افرادی که در استفاده از ماسک استنکاف می ورزند تذکر جدی داده و در صورت تکرار بعنوان تخلف به مدیریت اداری معرفی نمایند.
در بخش دیگری از این بخشنامه بر ضرورت پاکسازی بهداشتی محیط دانشگاه تاکید گردیده است که در این راستا امور عمومی دانشگاه با همکاری مسئولین اداری دانشکده ها موظف به پاکسازی بهداشتی محیط ها بر مبنای پروتکل های مرکز بهداشت و درمان خواهند بود و ضروریست مسؤلان و نمایندگان هر بخش بر صحت و دقت در انجام روزانه پاکسازی بهداشتی مزبور نظارت نمایند و در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی، مراتب را به مدیریت اداری دانشگاه اطلاع دهند.
همینطور به منظور تسهیل در تهیه ماسک، با عنایت به هماهنگی های به عمل آمده با بسیج کارکنان، همکاران می توانند نسبت به تهیه ماسک با قیمت مناسب از راه آقایان فتحی و تقی زاده با شماره تلفن های ۳۲۱۶ و ۳۲۰۱ هماهنگی نمایند.
شایان ذکر است مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تربیت مدرس اعلام نموده است که در جهت وظایف خود بر رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی در همه بخش ها نظارت کرده و در صورت وجود افراد مشکوک و مبتلا، به منظور جلوگیری از همه گیری در دانشگاه، اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد.1399/04/17
13:54:14
5.0 / 5
2212
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , سلامت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس