دانشگاه تربیت مدرس عضو بخش آكادمیك سازمان ملل متحد شد

دانشگاه تربیت مدرس عضو بخش آكادمیك سازمان ملل متحد شد

به گزارش دانلود عکس دانشگاه تربیت مدرس در خرداد ماه سالجاری به عضویت بخش آکادمیک سازمان ملل متحد ˮ United Nation information Centerˮ درآمد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بخش آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) آغازی برای متحد کردن موسسات آموزش عالی سراسر جهان، در جهت هدف مشترک استفاده از تحقیقات علمی، پژوهش و آموزش دانشگاهی، برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و مأموریت های سازمان ملل است.
سازمان UNAI در سال ۲۰۱۰ توسط دبیرکل وقت بان کی مون تأسیس شد و بیشتر از یک هزار و ۴۰۰ موسسه دربیش از ۱۳۰ کشور جهان را برای ارتقای سطح آموزش عالی و کمک به پیشرفت بشر گرد هم آورد. در بین کشورهای عضو این سازمان میتوان به چین، ژاپن، جمهوری کره، قطر، امارت متحده عربی، عمان، مراکش، لبنان، عربستان سعودی، روسیه، اوکراین، نروژ، سوئیس، سوئد، نیوزیلند، آلمان، هلند، فرانسه، رومانیا، بریتانیا، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، ترکمنستان، ترکیه، هند، پاکستان، تایلند، مالزی، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، برزیل، کلمبیا، مکزیک و همینطور آفریقای جنوبی هم اشاره نمود.
در ازای مشارکت فعال اعضا، UNAI بستری را برای همکاری موسساتی با اهداف مشابه فراهم می آورد، بعنوان منبعی برای کسب اطلاعات در ارتباط با اقدامات و اهداف سازمان ملل و فعالیت های مورد توجه جامعه دانشگاهی عمل می کند، بهترین روشها و تحقیقات اعضای سازمان را از راه شبکه گسترده خود ارتقا میدهد، برقرار کننده پل ارتباطی بین نهادهای عضو با نهادهای سازمان ملل متحد که می توانند از تحقیقات و تخصص یکدیگر بهره مند شوند و از اعضای UNAI در رویدادهای حضوری و مجازی دعوت به عمل می آورد.
این مراکز بعنوان یک منبع مطمئن اطلاعات به روز، توسط سازمان ملل متحد مدیریت می شوند. این شبکه جهانی اطلاعات را به طیف گسترده ای از مردم در کشورهای خود، همچون روزنامه نگاران، مقامات دولتی، نمایندگان جامعه مدنی، دانشجویان، مربیان و محققان عرضه می دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، هم اکنون ۲۷ دانشگاه از کشورمان عضو این سازمان آکادمیک هستند.1400/03/10
22:42:57
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس