دبیر جشنواره دانشجویی نهال خبر داد

افزایش مخاطبان جشنواره دانشجویی نهال به دنبال برگزاری آنلاین

افزایش مخاطبان جشنواره دانشجویی نهال به دنبال برگزاری آنلاین

به گزارش دانلود عکس دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال اظهار داشت: تعداد ۶۰ هزار بازدید از آثار جشنواره در ۵ روز به صورت آنلاین، برای فیلم سازان دانشجو بسیار دلگرم کننده است.


عماد حسینی دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: هفدهمین جشنواره قرار بود در خرداد ماه ۹۹ برگزار گردد اما به علت شرایط پاندومی کرونا و وضعیت نامطلوب ناشی از این بیماری در کشور مجبور به تعویق زمان برگزاری آن شدیم. سرانجام با ادامه وضع موجود تصمیم بر آن شد هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال را در خردادماه جاری به صورت مجازی روی پلت فرم آنلاین از ۵ تا ۱۲ خرداد برگزار نماییم.
وی ادامه داد: هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال سال جاری میزبان ۴۶۴ اثر در بخش ملی و نزدیک به ۵۰۰ اثر در بخش بین الملل از ۶۵ کشور دنیا بود و از این تعداد هیات انتخاب جشنواره (دکتر علیرضا گلپایگانی، رضا فهیمی، مهدی آزادی، عماد خدابخش، آزاده موسوی)، تعداد ۹۵ اثر را در بخش ملی و در بخش بین الملل هم تعداد ۲۲ اثر را حائز شرایط حضور در جشنواره دانستند.
حسینی به تعداد آثار به تفکیک بخش های مختلف در هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال پرداخت و بیان نمود: سال جاری ۳۸ اثر در بخش داستانی، ۲۱ عنوان فیلم در بخش غیر رقابتی یا تماشایی جشنواره، ۲۱ فیلم در بخش بین الملل، ۹ فیلم در بخش مستند، ۹ فیلم در بخش انیمیشن، ۵ فیلم در بخش تجربی و ۱۲ فیلم در بخش فیلم سال اول در این جشنواره حضور دارند.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال اظهار داشت: جشنواره به روال سالهای گذشته در بخش های فیلم کوتاه، عکس، پوستر و فیلم نامه ساخته نشده درحال برگزاری است و در بخش عکس و پوستر، گالری پوستر جشنواره که شامل ۱۷ عنوان پوستر در ارتباط با ۱۷ فیلم کوتاه است، به صورت مجازی در آدرس nahal17gallery.ir برای نمایش در دسترس عموم قرار دارد.
وی در مورد بخش فیلمنامه خاطرنشان کرد: یک اتفاق مثبتی دربخش فبلمنامه نوشته نشده در این بخش جریان دارد، این است که جشنواره یک حمایت ساخت از فیلم نامه های ساخته نشده انجام می دهد و در این راستای هماهنگی هایی با تهیه کنندگان صورت گرفته تا از این دانشجویان حمایت کنند.
ایشان در ادامه بیان نمود: محمد رضا گوهری، فرهاد توحیدی، احسان عبدی پور و امیر رضا نوری پرتو دربخش فیلمنامه نوشته نشده نهال نقش داوری را ایفا می کنند.
حسینی به تفاوت برگزاری هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال در قیاس آن با دوره های قبل پرداخت و اظهار داشت: هر چند به دلیل برگزاری این جشنواره در فضای مجازی از حضور دانشجویان و هنر دوستان در یک اتمسفر و فضای صمیمی و آشنایی ها دوستان در پیشبرد اهداف و تعامل با یکدیگر محروم شدیم؛ اما از طرفی شاهد اتفاقات مثبتی همچون افزایش تعداد بازدید کننده از سراسر کشور ( تعداد ۶۰ هزار بازدید کننده در ۵ روز تا کنون از ۴ فیلم در روز) از جشنواره در فضای مجازی هستیم و این آمار بسیار دلگرم کننده و ایجادکننده انگیزه برای فیلم سازان دانشجو است.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال بیان نمود: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور تعداد اندکی در فضای باز با رعایت پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و هم به صورت لایو در فضای مجازی در وبسایت Vodio.ir و در آپارات در روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه جاری راس ساعت ۱۶: ۰۰ برگزار می گردد. علاوه بر اهدا تندیس اسامی برندگان اعلام و در کنار آن بزرگداشت استاد محمد رضا اصلانی یکی از بزرگان سینمای کشور، به رسم هر سال توسط تیم پژوهش نهال برگزار می گردد و این مستند به مدت یک هفته هم بعد از برگزاری اختتامیه جشنواره روی وبسایت Vodio.ir قرار دارد.
حسینی افزود: امیدوارم مخاطبین هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال و علاقمندان به دیدن فیلم کوتاه دانشجویی همانند دوره های گذشته همراهی خویش را ادامه دهند.
او در آخر در مورد همکاری و همراهی مسئولین از این جشنواره تصریح کرد: متولیان فرهنگی باید دایره همکاری خود با این جشنواره را با دغدغه مندی بیشتر از پیش گشترش دهند؛ چونکه این یک جشنواره دانشجویی است و طبیعی است در راه و فرآیند اماده سازی با فراز و فرودهایی بخصوص در بخش مسائل مالی و بودجه مواجه باشد. اگر هم تا به امروز نهال توانسته به بلوغ و شکوفایی برسد، به این علت است که دانشجویان و برخی از مسئولین فرهنگی با جدیت و دغدغه مندی این جشنواره را پشتیبانی کرده و به ارتقای سطح کیفی آن توجه می کنند.
منبع:

1400/03/12
22:55:03
5.0 / 5
1187
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانلود عکس