دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی دانشجویان مامایی

دستور وزیر بهداشت برای توانمندسازی دانشجویان مامایی

وزیر بهداشت در نامه ای به معاون آموزشی وزیر بهداشت، بر ضرورت توانمندسازی کادر مامایی با حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان جهت فراگیری آموزش های لازم تاکید نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در نامه ای به دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر نقش ماماها در بهبود فاکتورهای بهداشتی همچون مراقبت از مادران حامله قبل، حین و پس از زایمان و نیز مراقبت از کودکان، بر توانمندسازی کادر مامایی و حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان و درمانگاه های مربوطه جهت فراگیری آموزش های لازم و انجام کارآموزی، اصرار کرد.
در این نامه آمده است؛
"باعنایت به این که بهبود فاکتورهای بهداشتی همچون مراقبت از مادران حامله قبل، حین و پس از زایمان و نیز مراقبت از کودکان و..... از ابعاد بسیار مهم رسیدن به هدف تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه بوده و در این رابطه کادر مامایی خصوصاً در مراکز بهداشتی و درمانی و مرکز تسهیلات زایمانی نقش بسیار مهمی به عهده دارند، پس ضرورت ایجاب می نماید تا از توانمندی های لازم بهره مند گردند.
ترتیبی اتخاذ نمایید تا مدیران محترم گروه و روسای بخش های زنان و زایمان بمنظور توانمندسازی کادر مامایی، زمینه حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی را در بخش های زنان و زایمان و درمانگاه های مربوطه جهت فراگیری آموزش های لازم و انجام کارآموزی فراهم نموده و نهایت همکاری را به عمل آورند. ارسال گزارش اقدامات آتی به دفتر اینجانب مورد انتظار می باشد".1400/03/19
23:41:38
5.0 / 5
1392
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , سلامت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس