یك مقام مسئول در معاونت علمی :

اغلب متخصصان ایرانی مقیم خارج تمایل به بازگشت دارند

اغلب متخصصان ایرانی مقیم خارج تمایل به بازگشت دارند

معاون سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اغلب ایرانی ها مقیم خارج تمایل به بازگشت دارند، اظهار داشت: تابحال ۱۸۰۰ محقق به کشور بازگشتند.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، سید علی حسینی امروز در نخستین رویداد مجازی برنامه متخصصان خارج از کشور که به صورت آنلاین در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برگزار شد اظهار داشت: برنامه بازگشت کارآفرینان و متخصصان ایرانی مقیم خارج را از سال ۹۴اجرایی کردیم.
وی با اشاره به اینکه در جهت اجرای این برنامه تجربیات کشورهایی مانند هند، چین، کره جنوبی، تایوان و کره جنوبی را مورد بررسی قرار دادیم، اظهار داشت: در کنار این بررسی، پرسشنامه ای را تدوین کردیم که ۴۵۰۰ دانشجو این پرسشنامه را پرکردند و بررسیهای ما نشان داد ۸۳درصد آنها تمایل به بازگشت دارند.
حسینی افزود: همینطور این بررسی ها نشان داد ۷۰ درصد هم علاقمند به همکاری با ایران در جهت پیشرفت کشورشان هستند.
معاون سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری افزود: تابحال بیشتر از ۸ هزار نفر از محققان مقیم خارج درخواست همکاری خویش را ارسال کردند اما ۱۸۵۰ نفر از این متخصصان به کشور بازگشتند. به نقل از ایشان، ۱۲۳۰ نفر در دوره پسا دکتری، ۲۴۰ نفر در طرح فناورانه، ۲۷۰ نفر بعنوان استاد مدعو، ۲۵۰ نفر در چارچوب فرصت مطالعاتی و ۴۲۰ نفر در چارچوب استادیاران جوان تقاضای همکاری با ایران داشتند.

1400/03/21
11:26:50
5.0 / 5
1521
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس