رییس دانشگاه فردوسی مشهد:

دانشجویان باید احساس كنند در آینده دولتی عالم پرور خواهند داشت

دانشجویان باید احساس كنند در آینده دولتی عالم پرور خواهند داشت

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر این که دانشجویان باید احساس کنند در آینده دولتی عالم پرور خواهند داشت، اظهار داشت: باید دانشجویان احساس کنند دولت آنها عالِم پرور است دولتی که اگر نیروهای دانش آموخته و توانمند آمادگی کارآفرینی و اشتغال پذیری داشته باشند آن دولت زیربنای چنین شرایطی را فراهم می آورد.


دکتر محمد کافی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به انتظارات جامعه دانشگاهی از دولت آینده اشاره نمود و اضافه کرد: همانطور که دانایی دارایی می آورد باید برای دست یابی به توسعه و پیشرفت نیز به علم و دانشگاه توجه بیشتری صورت بگیرد چونکه با بهره گیری از منابع فناپذیر نمی توانیم به توسعه دست بیابیم.
وی در ادامه اشاره کرد: توسعه در هر کشوری باید برمبنای علم و دانش اتفاق بیفتد. به همین جهت امروزه بیشتر توسعه دانش بنیان مطرح است بر این اساس هر اندازه مرجعیت علمی یک جامعه بالاتر باشد جایگاه جهانی آن جامعه نیز بالاتر است.
رییس دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد: بدین سبب با استدلال و منطق فوق انتظار می رود دولت آینده به حوزه علم، تکنولوژی، پژوهش و دانشگاه ها توجه بیشتری داشته باشند و تلاش کند در زمینه آکادمیک و در زمینه علمی ایران همچنان شتاب علمی خودرا حفظ کند و مسیر مسئولیت پذیری دانشگاهیان جامعه بیشتر بشود.
دکتر کافی اشاره کرد: دولت آینده باید برنامه هایی داشته باشد تا انگیزه لازم در دانشجویان ایجاد شود و دانشجویان احساس کنند دولت آنها دولتی عالم پرور است دولتی که اگر نیروهای دانش آموخته و توانمند آمادگی کارآفرینی و اشتغال پذیری داشته باشند آن دولت زیربنای چنین شرایطی را فراهم می آورد و از آنها حمایت خواهدنمود تا دانش آموختگان بتوانند ایده ها و طرح های خودرا برای توسعه کشور به کار بگیرند.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد همین طور اشاره کرد: این دانشگاه نیز همانند همه دانشگاه های دیگر تمام تلاش و ظرفیت های خودرا به کار می گیرد تا تشکل های دانشجویی، دانشجویان فعال و تشکل های اساتید برنامه های انتخاباتی خودرا مطابق پروتکلهای موجود اجرائی کنند و آنچه برای ما مهمست این است که بستر لازم برای شرکت بیشتر دانشگاهیان و آحاد ملت در انتخابات فراهم گردد.1400/03/22
14:39:34
5.0 / 5
1058
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
دانلود عکس