معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علم و صنعت:

رئیس جمهور آتی، وظیفه خطیر و بزرگی در برابر جامعه دانشگاهی دارد

رئیس جمهور آتی، وظیفه خطیر و بزرگی در برابر جامعه دانشگاهی دارد

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه جامعه دانشگاهی باید بیشتر از باقی افراد جامعه در صحنه انتخابات حضور داشته باشند، اظهار داشت: رئیس جمهور آتی، وظیفه خطیر و بزرگی در برابر جامعه دانشگاهی دارد.


دکتر عبدالمحید ارجمندی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: حضور و مشارکت در صحنه های انتخابات، وظیفه ملی، شرعی و اخلاقی همه ما است. اگر جامعه ای می خواهد پویا، پرتحرک و زنده باشد، باید در سرنوشت خود شرکت داشته باشد و از صحنه مقدرات خود قهر نکند و در آن حضور فعال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی جامعه دانشگاهی آگاهی سازی و بخشیدن بینش و انگیزه دادن به جامعه است، افزود: اساتید و دانشجویان باید بیشتر از سایر افراد جامعه در صحنه حضور فعال داشته باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به شرایط به وجود آمده به علت انتشار کرونا اضافه کرد: باآنکه کرونا دانشگاه ها را به تعطیلی کشانده، اما سرنوشت و تکلیف که تعطیل نشده است. پس باید به روش های مختلف این وظیفه را ادامه دهیم. ما هم در دانشگاه علم و صنعت، تشکل ها با هر سلیقه و نقطه نظری را حمایت کرده و از آنها دعوت کرده ایم که به صورت مجازی و نیمه حضوری و با رعایت پروتکلهای بهداشتی در برنامه های انتخاباتی دانشگاه شرکت نمایند.
دکتر ارجمندی تصریح کرد: ما پشتیبانی مادی و معنوی شبکه های مجازی را نسبت به اساتید و دانشجویان انجام می دهیم و سالن های دانشگاه را برای انجام پرسش و پاسخ ها و مناظره ها آماده کرده ایم. خوشبختانه دانشجویان هم در این حوزه فعال شده اند و تشکل های دانشجویی و استادی پرسش و پاسخ هایی را به صورت مجازی و نیمه حضوری شروع کرده اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت در ارتباط با فعالیتهای این دانشگاه در انتخابات پیش رو اظهار داشت: بعضی از دانشجویان نیز، بر اساس قوانین انتخابات و با در نظر گرفتن مسائل امنیتی، همه روزه در میادین شهر تهران حضور دارند و مردم را به حضور در صحنه انتخابات تشویق می کنند.
دکتر ارجمندی خاطرنشان کرد: ما بعنوان متولیان امور فرهنگی و اجتماعی، به تمامی دانشجویان، تشکل ها و اساتید اعلام نموده ایم که از آنها حمایت می نماییم و هر روزه درخواست های بیشتری هم برای این گونه فعالیت ها می شود. در این راستا، ما هم با نظر ریاست و نهاد رهبری دانشگاه علم و صنعت، بروکراسی اداری را برای انجام اقدامات انتخاباتی کاهش داده ایم تا دانشجویان و اساتید راحتتر در این اقدامات مشارکت داشته باشند.
وی ضمن اشاره به انتظارات جامعه از رئیس جمهور آتی افزود: جامعه صداقت را می پسندد، بنابراین باید با مردم صادق باشیم و به وعده هایی که می دهیم عمل نماییم. اگر رئیس جمهور به وعده هایی که میدهد عمل نکند جامعه سرخورده و ناامید می شود و جامعه سرخورده و ناامید در تعیین سرنوشت خود شرکت نمی نماید. رئیس جمهور باید وعده هایی بدهد که بتواند آنها را به مرحله ی اجرا برساند. نه این که بعد از انتخاب شدن بگوید نتوانستم و یا نگذاشتند اقداماتی را انجام دهم.
وی خاطرنشان کرد: ریاست جمهوری وظیفه خطیری است و رئیس جمهور سرنوشت نسل های آتی را هم مشخص می کند.
معاون فرهنگی دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: جامعه دانشگاهی اگر از صحنه انتخابات کنار رود آن جامعه دانشگاهی به هم می خورد. اگر مسئولین هم جامعه دانشگاهی را نادیده بگیرند، جامعه متضرر خواهد شد و گرفتار عقب گرد خواهد بود. بنابراین جامعه دانشگاهی باید تحول آفرین باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به مشکلات جامعه دانشگاهی اظهار داشت: جامعه دانشگاهی هم مانند دیگر اقشار جامعه مشکلاتی دارد. اساتید ما با مشکلات رفاهی مواجهند. چرا باید اساتید جوان مستاجر باشند و یا خیلی از اساتید یک خودرو درخور شأن نداشته باشند؟جامعه دانشجویی هم به همین شکل. دانشجویان با مشکلات شهریه و کمبود شغل مواجهند.
دکتر ارجمندی ضمن اشاره به مشکلات خوابگاه های دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشجویان همچنان با مشکلات خوابگاهی دست و پنجه نرم می کنند. دانشگاه های ما احتیاج به خوابگاه های متاهلی دارند چون که دانشگاه های کشور یا خوابگاه متاهلی ندارند و یا آنچه که دارند ظرفیتی ناچیز دارد. همچنین، خیلی از دانشجویان جوان ما تمایل به ازدواج دارند و اگر خوابگاه های متاهلی برای آنها فراهم باشد، در امکان ازدواج آنها تسهیل خواهد شد.
او در آخر تصریح کرد: دانشجویان مقطع دکتری هم باید تأمین مالی شوند تا بتوانند خوب درس بخوانند و با آرامش روحی و فکری کارهای پژوهشی خویش را انجام دهند. تا خدای ناکرده به بیگانگان چشم ندوزند و از کشور خارج نشوند. اگر دانشجویان و اساتید به علت مسائل رفاهی کشور را ترک کنند این ضایعه بزرگی است بدین سان رئیس جمهور وظیفه خطیر و بزرگی در این حیطه برعهده دارد.
منبع:

1400/03/25
22:12:31
5.0 / 5
1032
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانلود عکس