تولید ۶۶ محصول فناورانه از رساله های دانشگاهی

تولید ۶۶ محصول فناورانه از رساله های دانشگاهی

مدیر مرکز توسعه واحدهای فناور پارک فاوا از پشتیبانی از ۶۶ رساله برای تولید محصول اطلاع داد و اظهار داشت: این حمایت در چارچوب گرنت جوانه به طرح ها اعطا شده است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا مهندس جعفری امروز در نشست حکمرانی مدرن در پارک های علم و فناوری، پارک های علم و فناوری را محلی برای حضور شرکتهای دانش بنیان دانست و اضافه کرد: ایجاد یک کسب و کار دانش محور مراحل مختلفی دارد که همچون آن میتوان به مراحل پیش رشد، رشد، تبدیل ایده به فناوری و تجاری سازی محصول اشاره نمود.
وی پارک فاوا را پارکی با تمرکز بر صنعت و بازار توصیف کرد و افزود: در این پارک اکوسیستم توسعه فناوری بوجود آمده است.
جعفری، پارک های فناوی را شامل پارک های تخصصی، دانشگاهی و استانی نام برد و خاطرنشان کرد: پارک های استانی نسبت به پارک های دانشگاهی پتانسیل بیشتری برای صنعتی سازی فناوری دارند و پارک فاوا که رویکرد بازار دارد، بر توسعه و بلوغ فناوری تمرکز دارد.
وی ضمن اشاره به ایجاد شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال کشور (تاد) توضیح داد: این شبکه پلتفرمی است که در آن شرکتهای دانش بنیان، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و شتابدهنده های دارای مجوز رسمی با هدف توسعه اقتصاد دیجیتال با یکدیگر همکاری دارند.
مدیر مرکز توسعه واحدهای فناور پارک فاوا، شرکای استراتژیک این شبکه را پارک های فناوری، مراکز رشد، کارخانه های نوآوری و شتابدهنده ها عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تابحال ۲۵ پارک، ۲ مرکز رشد و یک شتابدهنده در شبکه تاد عضو هستند.
جعفری، عرضه حمایت به توسعه فناوری را از اهداف ایجاد این شبکه دانست و خاطرنشان کرد: گرنت جوانه همچون این حمایت هاست، این حمایت برای تبدیل رساله های دانشگاهی به فناوری است که فراخوان اول آن در اسفندماه سال قبل انتشار یافته است.
به گفته وی در چارچوب این حمایت بعد از ارزیابی ۸۸ طرح در نهایت از ۶۶ رساله برای تبدیل به محصول حمایت شده است.

وی افزود: گرنت دیگر، گرنت رشد بذری و بلاعوض است.

جعفری پشتیبانی از آزمایشگاه ها را در چارچوب برنامه اعتبار شکوفایی این پارک دانست و اظهار داشت: این طرح پشتیبانی از آزمایشگاه های فناورانه به منظور تولید محصول نیمه صنعتی است که در چارچوب سرمایه گذاری خطرپذیر اعطا می شود.
مدیر توسعه واحدهای فناور پارک فاوا از انتشار فراخوان این برنامه در آینده نزدیک اطلاع داد.1400/03/27
23:23:44
5.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس