تصفیه آب با الهام از درختان جنگل های حرا

تصفیه آب با الهام از درختان جنگل های حرا

به گزارش دانلود عکس محققان با الهام از روش انتقال آب شور به درختان جنگل های حرا و تصفیه این آب ها یک سیستم خورشیدی جدید تصفیه آب شور ابداع نموده اند.به گزارش دانلود عکس به نقل از نیواطلس، استفاده از صفحات و فناوری های خورشیدی برای جدا کردن نمک آب و حتی برخی املاح آلوده آن در سالهای اخیر متداول شده است. اما هنوز هم امکان ارتقای این فناوری وجود دارد.
مهندسان دانشگاه ویرجینیا تک یک درخت مصنوعی ابداع نموده اند که بر اساس کارکرد درخت های جنگل های حرا ساخته شده و قادر به تقلید دقیق از روند طبیعی انتقال آب شور به ریشه های درخت و سپس انتقال آب شیرین به برگ های آن است. مبنای این روش گرم شدن آب آلوده توسط نور خورشید و سپس تبخیر آن در هوا و تبدیل آب تمیز به بخار آب در محفظه های دارای سقف شیب دار و در نهایت بازتولید آب تمیز و جمع آوری آن است.
درخت مصنوعی تولیدشده توسط ویرجیناتک قادر به تقلید از سیستم مویرگی حرکت آب در درون گیاهان است که به آنها امکان می دهد تا به صورت مؤثر آب را از ریشه ها و از راه تنه ها و شاخه ها و در نهایت برگ های خود بالا کشیده و در چارچوب بخار آب بیرون دهند.
این فرآیند تعرق مولکول های آب را از گیاه به هوا منتقل می کند و در نهایت دسترسی به آب تصفیه شده و تمیز را ممکن می کند. درخت مصنوعی تولیدشده بدین منظور متشکل از ۱۹ لوله پلاستیکی ۶ سانتیمتری به قطر ۳.۱۷۵ میلیمتر است که آب را از راه صفحات سرامیکی متخلخل گرافیتی به بالا هدایت می کنند تا در نهایت تبخیر شود.

1400/04/02
18:51:19
5.0 / 5
1014
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس