قیمت ربات جراحی از دور ایرانی یك سوم نمونه آمریكایی است

قیمت ربات جراحی از دور ایرانی یك سوم نمونه آمریكایی است

به گزارش دانلود عکس مدیر عامل شرکت تولید کننده ربات جراح ایرانی اظهار داشت: سامانه جراحی ازراه دور ایرانی یک سوم نمونه آمریکایی قیمت دارد.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، علیرضا میرباقری امروز در مراسم نخستین جراحی رباتیک ازراه دور روی حیوان که در مرکز مهارتهای پیشرفته بالینی بیمارستان امام خمینی (ره) انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این عمل، نخستین عمل جراحی رباتیک ازراه دور در کشور است که انجام می شود.
وی افزود: در عمل جراحی امروز، جراح در بیمارستان سینا بوسیله اتصال مخابراتی بر پایه پلت فرم ۵G با کیس بیمار در بیمارستان امام خمینی ارتباط گرفته و عمل را انجام داد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه می توانیم بواسطه این سامانه عمل های پیچیده ای را ازراه دور انجام دهیم، اظهار داشت: جراحی هایی که بیمار با جراحت زیادی مواجه می شود را می توانیم با این دستگاه جراحی نماییم.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: این ربات جراح، صد در صد ایرانی است و ثبت اختراع آن در کشورهای مختلف انجام شده؛ همین طور آماده ورود به بازارهای جهانی است.
وی درباب مزیت این دستگاه اظهار داشت: قیمت این سامانه جراحی ازراه دور رباتیک ایرانی یک سوم قیمت نمونه آمریکایی است. همین طور قیمت ابزار مصرفی این ربات یک دهم قیمت تنها نمونه آمریکایی است.
میرباقری با اعلان اینکه این ربات می تواند برای کشورهای با درآمد کمتر مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: در دنیا هر ۳۰ ثانیه یک دفعه یک عمل جراحی رباتیک با نمونه آمریکایی انجام می شود ولی هیچ کدام راه دور نیستند اما این دستگاه امکان جراحی ازراه دور را برای جراح فراهم نموده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با بهره گیری از این ربات درصد خطای جراحی کاسته می شود.


منبع:

1400/04/03
14:35:19
5.0 / 5
1043
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس