معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

حضور دانشجویان در بالین نباید منجر به كمرنگ شدن فعالیتهای فرهنگی شود

حضور دانشجویان در بالین نباید منجر به كمرنگ شدن فعالیتهای فرهنگی شود

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: حضور دانشجویان در بالین نباید منجر به کمرنگ شدن فعالیتهای فرهنگی شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در نشست شورای مرکزی مجمع تخصصی ادبی ضمن اشاره به تنوع فعالیتهای کانون های فرهنگی اظهار داشت: نهادهای دانشجویی مانند تشکل های سیاسی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی اهمیت بالایی دارند و باید تمام این نهادها به صورت متوازن رشد کنند. کانون های فرهنگی از نظر پوشش سلیقه های مختلف بسیار متنوع هستند و خوشبختانه با گذشت ماه های طولانی از انتشار کرونا در کشور فعالیتهای کانون های فرهنگی تعطیل نشد و دانشجویان و مدیران فرهنگی از اهمیت کانون ها غفلت نکردند.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن اشاره به صدور مجوز مجمع ادبی کانون های فرهنگی اشاره کرد: خوشبختانه تابحال شش کانون فرهنگی مجوز مجمع خویش را دریافت کرده اند و تلاش داریم تا سایر کانون ها هم موفق به دریافت مجوز شوند. باور داریم که مجوز گرفتن برای مجامع سبب افزایش فعالیتهای قانونی و نظام مند می شود. خوشبختانه با صدور مجوز مجمع ادبی کانون های وزارت بهداشت اتفاقات خوبی افتاده است و امروزه فعالیتهایی چون همایش مولانا به سمت بین المللی شدن سوق یافته که نشان از پیشرفت و گسترش این حوزه به صورت قانونی دارد.
وی ضمن اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: شیوع کووید در کشور اهمیت و تأثیر به سزای فضای مجازی را برای همگان روشن کرد. باید توجه به فضای مجازی را در دوران پسا کرونا حفظ نماییم و در زمینه های آموزشی و اطلاع رسانی از آن بهره بگیریم. در دنیای امروز ناگزیر باید نقش رسانه را جدی بگیریم. به همین جهت در کنار تجهیز فضاهای فرهنگی به تجهیز شعب مفدا در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی اقدام کردیم. پیشنهاد داده ایم تا در بودجه دانشگاه ها سمت کارپرداز فرهنگی مشخص شود تا بتوانیم بودجه کار فرهنگی را به صورت جداگانه پرداخت نماییم.
معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی بیان نمود: حضور دانشجویان در بالین نباید منجر به کمرنگ شدن فعالیتهای فرهنگی شود. فعالیتهای فرهنگی در کنار ارتقای تخیل و مهارت باعث کاهش پیدا کردن خیلی از تشنج ها و تنش های درونی خواهد شد. دانشجویان باید در کنار فعالیتهای تحصیلی به یک رشته فرهنگی و ورزشی چنگ بزنند.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت هم در این جلسه ضمن اشاره به تعداد کانون های ادبی بیان نمود: در میان نهادهای دانشجویی سراسر کشور ۶۷۷ کانون فرهنگی رسمی داریم که کانون های ادبی ۱۲ درصد فعالان کانون ها را در کل کشور به خود اختصاص می دهند. هم اکنون از ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی ۵۵ دانشگاه کانون ادبی دارند که نشان از رونق ۸۴ درصدی فعالیتهای ادبی در سرتاسر دانشگاه های کشور دارد. تابحال ۱۵ هزار دانشجو به عضویت کانون های ادبی درآمده اند که در مجموع ۱۲ درصد از مشارکت دانشجویان در فعالیتهای فرهنگی را شامل می شود.
وی کمبود فضاهای فرهنگی را یکی از موانع رشد و توسعه فعالیتهای فرهنگی دانست و اظهار داشت: کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی برای «تجهیز فضاهای فرهنگی» مبتنی بر شاخص ها و متغیرهای اثرگذار و یافته های «سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی» صورت گرفت. امروز مهم ترین نیاز جدی در گسترش فعالیتهای فرهنگی فراهم کردن زیرساخت ها شامل فضاهای فیزیکی و تجهیزات نهادهای دانشجویی است که همواره وزیر بهداشت دغدغه جدی در این عرصه داشته و به گسترش فعالیتهای فرهنگی تاکید دارند.
زائری لطف حضور در فعالیتهای فرهنگی را در انجام کارهای داوطلبانه موثر دانست و اظهار داشت: برخی از دانشجویانی که در نهادهای فرهنگی فعالیت دارند جزء برگزیدگان تندیس ملی "فرشته سلامت" محسوب می شوند. این مورد نشان داده است دانشجویانی که دغدغه کار فرهنگی دارند در فعالیتهای داوطلبانه حضور گسترده تری داشته اند.1400/04/04
18:25:49
5.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس